Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2012, 08:30

autor: Hed

Microsoft sprzedał 19 milionów egzemplarzy gier z serii Gears of War

Sprzedaż wszystkich części Gears of War wynosi 19 milionów egzemplarzy – poinformowała firma Microsoft. W przyszłym roku wynik zwiększy się dzięki premierze gry Gears of War: Judgment, którą można już zamawiać przedpremierowo.

Gears of War: Judgment. - Microsoft sprzedał 19 milionów egzemplarzy gier z serii Gears of War - wiadomość - 2012-11-08
Gears of War: Judgment.
Gears of War – sprzedaż
  • 19 milionów sprzedanych egzemplarzy gier z serii Gears of War
  • Nie znamy wyników sprzedaży poszczególnych części marki
  • W przyszłym roku wyjdzie nowa gra – Gears of War: Judgment

Firma Microsoft ujawniła, że seria Gears of War osiągnęła wynik 19 milionów sprzedanych egzemplarzy. To oznacza, że od lipca tego roku ze sklepów zniknął dodatkowy milion pudełek z grami studia Epic Games - wydawca informował wtedy o sprzedaży na poziomie 18 milionów kopii. Świetny rezultat pokazuje siłę marki, która w marcu 2013 roku wzbogaci się o nową odsłonę, Gears of War: Judgment, współtworzoną przez polskie People Can Fly.

Wydawca nie podał szczegółowych informacji o sprzedaży każdej z trzech odsłon serii, więc nie wiemy, która z nich osiągnęła najlepszy wynik. Można jednak spodziewać się, że indywidualne dane są zbliżone do siebie. Jakiś czas temu, Cliff Bleszinski, były pracownik Epic Games, liczył na sprzedanie co najmniej 6 milionów Gears of War 3. Serwis Joystiq spekuluje, że ten pułap został osiągnięty, bo pierwsza i druga część marki mają na koncie 12 milionów kopii.

W przyszłym roku Gears of War otrzyma zastrzyk popularności za sprawą nowej odsłony serii, którą przygotowuje polskie studio People Can Fly. W tym tygodniu pojawiła się możliwość zamówienia jej przedpremierowo. Kupując Gears of War: Judgment zawczasu otrzymamy klasyczną wersję karabinu Hammerburst do trybu multiplayer lub inne dodatki (promocja jest uzależniona od sprzedawców). W polskich sklepach pre-order kosztuje 199,90 zł.

Microsoft sprzedał 19 milionów egzemplarzy gier z serii Gears of War - ilustracja #2Seria Gears of War rozpoczęła się w 2008 roku i szybko zyskała bardzo dużą popularność. Produkcja zachwyciła graczy świetną grafiką, mrocznym uniwersum i dobrze skrojoną rozgrywką. Epic Games spopularyzował też system chowania się za osłonami, który stał się nowym standardem w gatunku gier akcji. Gears of War: Judgment wyjdzie w marcu 2013 roku na Xboksie 360.

  1. Oficjalna strona Gears of War