Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2015, 15:50

autor: Draug

Wieści ze świata (Black Desert, InXile, Rovio, Mighty No. 9, Football Manager 2016) 22/10/2015

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi alfa-testów gry Black Desert, otwarciu drugiego biura przez InXile Entertainment, zwolnieniach w Rovio, planach opracowania sequela Mighty No. 9 oraz prezentacji nowego silnika meczowego w Football Manager 2016. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do czwartku 22.10 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do piątku 23.10 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 23.10 do godz. 19:00):

  • Hacknet – obniżka 25 – 7,49 euro (ok. 32 zł), WWW

Midweek Madness: 20-lecie serii Worms (do 23.10 do godz. 19:00) – WWW – między innymi:

  • Worms Collection – obniżka 85% – 12,44 euro (ok. 53 zł)
  • Worms – obniżka 80% – 1,19 euro (ok. 5 zł)
  • Worms Armageddon – obniżka 75% – 3,74 euro (ok. 16 zł)
  • Worms Clan Wars – obniżka 80% – 4,59 euro (ok. 20 zł)
  • Worms Reloaded – obniżka 80% – 2,99 euro (ok. 13 zł)
  • Worms Revolution – obniżka 80% – 2,19 euro (ok. 9 zł)

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 26.10 do godz. 19:00) – przecena 142 gier – WWW

Black Desert – zapowiedź alfa-testów i nowy trailer

Firma Daum Games ogłosiła, że MMORPG Black Desert Online wkrótce doczeka się anglojęzycznych alfa-testów. Odbędą się one w dniach 26 października - 1 listopada, a do udziału w nich zostaną zaproszeni wybrani członkowie społeczności gry. Jeśli chcecie mieć szansę na klucz, monitorujcie profile społecznościowe tej produkcji na Twitterze i Facebooku oraz jej strony fanowskie. Alfa-testy pozwolą wypróbować podstawowe funkcje w rozgrywce i rozwinąć postać do 30. poziomu doświadczenia. Oprócz tego studio Pearl Abyss przygotowało nowy zwiastun tytułu (widoczny powyżej).

InXile Entertainment otwiera drugi oddział dla 50 pracowników

Brian Fargo ogłosił wczoraj, że jego studio InXile Entertainment (Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera, The Bard’s Tale IV) rozrośnie się w najbliższej przyszłości o drugie biuro. Zostanie ono otwarte w Nowym Orleanie w stanie Luizjana i ma zatrudnić docelowo, na przestrzeni kolejnych pięciu lat, co najmniej 50 pracowników. Tym samym InXile mniej więcej dwukrotnie powiększy kadry (obecnie siedziba w Newport Beach w Kalifornii zatrudnia ok. 40 osób). Deweloper nie ujawnił, jakie konkretnie zadania zostaną postawione przed drugim biurem. Niniejsza wiadomość jest tym bardziej interesująca, że stoi w pewnej sprzeczności z tym, co Brian Fargo mówił jeszcze w maju tego roku – w wywiadzie z nami na konferencji Digital Dragons 2015 deklarował, że jest zadowolony z obecnej, skromnej formy prowadzenia biznesu. Czyżby jednak ciągnęło go z powrotem do potęgi, jaką dysponował w latach 90., w czasach świetności firmy Interplay?

Rovio pozbyło się 213 pracowników

Wieści ze świata (Black Desert, InXile, Rovio, Mighty No. 9, Football Manager 2016) 22/10/2015 - ilustracja #2

Fenomen Angry Birds nieubłaganie przemija, a potęga firmy Rovio Entertainment topnieje w oczach – choć nie tak gwałtownie, jak można byłoby się spodziewać. Fiński gigant rynku mobilnego zapowiadał w sierpniu redukcję zatrudnienia nawet o 260 osób, ale ostatecznie z pracą pożegnało się „tylko” 213 pracowników (ok. 1/4 kadr). Cięcia dotknęły wszystkich komórek spółki, nie licząc tych, które pracują nad filmem Angry Birds. Jak twierdzi Rovio, zwolnenia wynikają z restrukturyzacji firmy, mającej na celu skupienie się na trzech obszarach działalności: grach, multimediach i produktach konsumenckich (zabawkach itp.).

Mighty No. 9 – plany na sequel i przyczyny opóźnień

Podczas imprezy Unreal Fest 2015 w Yokohamie deweloper Keiji Inafune ze studia Comcept ujawnił parę ciekawostek na temat platformówki Mighty No. 9. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że twórcy mają w planach opracowanie sequela tego duchowego spadkobiercy Mega Mana, ale żeby wcielić je w życie, pierwsza gra będzie musiała najpierw osiągnąć dobre wyniki sprzedaży (konkretnych liczb nie podano). Po drugie, przyczyną wielu opóźnień premiery Mighty No. 9 (jak choćby ostatniego, z września 2015 na luty 2016 roku) było stopniowe wydłużanie się listy docelowych platform sprzętowych gry. Keiji Inafune zapewnił przy tym, że „absolutnie nie będzie już kolejnej obsuwy”.

Football Manager 2016 – nowy silnik meczowy na wideo

Sports Interactive zaprezentowało odświeżony silnik wizualizacji meczów, który zostanie zaimplementowany w najnowszej odsłonie serii managerów piłkarskich tego studia – Football Manager 2016. Twórcy przygotowali prawie 4 tysiące nowych animacji, więc jest na co popatrzeć (poniżej). Przypomnijmy, że omawiana gra trafi na rynek 13 listopada bieżącego roku (tylko na PC, ale urządzenia mobilne otrzymają własną odsłonę: Football Manager Touch).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy z gier: