Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPS4PCXONE
Okładka Descent (Switch)

Descent

Descent: Underground

Czwarta odsłona cyklu futurystycznych strzelanek 6DoF zapoczątkowanego w 1995 roku, opracowana przez niezależny zespół Descendent Studios przy wsparciu ze strony graczy (tytuł ma za sobą udaną kampanię crowdfundingową w serwisie Kickstarter).

Akcji | FPP | science fiction | FPS | indie | strzelanki

Okładka Descent (Switch)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Descent: to kolejna odsłona zapoczątkowanej w 1995 roku serii kosmicznych strzelanek. Pierwsza część powstała w studiu Parallax Software, które stworzyło także „dwójkę”. Natomiast Descent 3 zostało wyprodukowane przez ekipę Outrage Entertainment. Z kolei za niniejszą produkcję odpowiada Descendent Studios – firma dowodzona przez Erica Petersona, współtwórcę takich tytułów jak Wing Commander IV: The Price of FreedomStarlancer czy też Star Citizen. Oprócz niego w dewelopingu uczestniczyli ludzie, którzy pomagali przy Ultimie Online i serii Wing Commander. Studio pozyskało środki na produkcję podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter, gdzie udało się otrzymać od fanów nieco ponad 600 tysięcy dolarów.

Akcja produkcji rozgrywa się w odległej przyszłości. Ziemia jest przeludniona i pogrążona w licznych wojnach, a władzę przejęły mega korporacje, czerpiące zyski z kosmicznego górnictwa (wydobywanie surowców z asteroid). Z czasem z tej formy pracy wyłonił się nowy typ rozrywki dla najbogatszych ludzi - mordercze zawody Underground Games, w których biedni górnicy stają do widowiskowej walki o surowce potrzebne do przetrwania. Gracze wcielają się w właśnie w takich zawodników i pilotując kosmiczne pojazdy, walczą na pasach asteroid nie tylko o życie, ale także o wsparcie sponsorów i reputację.

Pomimo udostępnienia kampanii dla jednego gracza, zabawa w Descent skupia się przede wszystkim na rozgrywkach wieloosobowych. Deweloperzy oddali do dyspozycji kilka różnych trybów zabawy, w tym Capture the Asteroid (wariacja na temat Capture the flag), Capture the Ore (wydobywanie i transportowanie rudy), Anarchy (tradycyjne starcia z przeciwnikami) czy też Deathmatch Destruction (walka z dronami). Podczas rozgrywki wykorzystujemy jeden z kilku dostępnych statków, z których każdy charakteryzuje się odmiennymi właściwościami, co wymusza na graczach współpracę. Wśród dostępnych maszyn znajdują się m.in. lekki i zwinny Predator, kosmiczny czołg w postaci Panzera czy też pojazd naprawczy Shaman.

Descent: zostało stworzone w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu tytuł może się pochwalić wysokiej jakości oprawą graficzną. Dodatkowym atutem produkcji jest wsparcie dla okularów rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Descent

12+

Wymagania sprzętowe Descent

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Quad Core 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 / Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 2.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon R9 270 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10
Descent: Underground zostanie zdjęty ze Steam Early Access
Descent: Underground zostanie zdjęty ze Steam Early Access

wiadomość1 października 2017

Twórcy kosmicznej strzelanki Descent: Underground postanowili zdjąć grę ze Steam Early Access, by szybciej ją ukończyć.

Wieści ze świata (Doom, Uncharted 4, Mount & Blade: Warband, Heroes of the Storm, Descent: Underground, Worlds Adrift) 15/12/2016
Wieści ze świata (Doom, Uncharted 4, Mount & Blade: Warband, Heroes of the Storm, Descent: Underground, Worlds Adrift) 15/12/2016

wiadomość15 grudnia 2016

Dziś piszemy m.in. o premierze DLC Bloodfall do Dooma, kooperacyjnych trybach Survival do Uncharted 4 (debiut) i Invasion do Mount & Blade: Warband (zapowiedź), zimowej aktualizacji do Heroes of the Storm, nowej dacie premiery Descent: Underground oraz o świeżym zwiastunie Worlds Adrift. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Deus Ex: Rozłam ludzkości, Descent: Underground, Star Citizen, Shovel Knight, Gary Grigsby's War in the West) 9/10/2015
Wieści ze świata (Deus Ex: Rozłam ludzkości, Descent: Underground, Star Citizen, Shovel Knight, Gary Grigsby's War in the West) 9/10/2015

wiadomość9 października 2015

Dziś piszemy m.in. o zakończeniu gry Deus Ex: Rozłam ludzkości, testach pre-alfa Descent: Underground, anulowaniu pudełkowego wydania Shovel Knight na XOne, prezentacji wybuchów w Star Citizen oraz dodatku do Gary Grigsby's War in the West. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Descent: Underground ufundowane. Zebrano ponad 600 tys. dolarów na kosmiczną strzelankę
Descent: Underground ufundowane. Zebrano ponad 600 tys. dolarów na kosmiczną strzelankę

wiadomość11 kwietnia 2015

Deweloperom ze studia Descendent udało się zebrać minimalną kwotę 600 tys. dolarów na stworzenie nowej odsłony serii Descent. W związku z tym gra Descent: Underground, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, ukaże się na komputerach PC w przyszłym roku.

 Descent: Underground - ruszyła zbiórka na kontynuację klasyka
Descent: Underground - ruszyła zbiórka na kontynuację klasyka

wiadomość11 marca 2015

Ruszyła zbiórka pieniędzy na Descent: Underground - kontynuację rozpoczętej w 1995 roku kultowej serii kosmicznych strzelanek. Produkcja Descendent Studios ma ukazać się w marcu 2016 roku i będzie skupiać się na rozgrywce wieloosobowej

PC
PS4
XONE
Switch