Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Space Station: Frontier (AND)

Space Station: Frontier

Space Station: Frontier to mobilna strategia tower defense. Gracze obejmują dowództwo nad bazą kosmiczną i muszą gromadzić surowce oraz rozbudowywać struktury, jednocześnie odpierając ataki kolejnych fal coraz potężniejszych wrogich jednostek.

Strategiczne | science fiction | tower defense | kosmiczne

Okładka Space Station: Frontier (AND)

data premiery gry:

21gru2009

iOS

24sty2012

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Station: Frontier to wydana na mobilny system AND i iOS strategia kosmiczna należąca do gatunku tower defense. Opracowało ją specjalizujące się w tego typu produkcjach studio Origin8, znane z serii Sentinel.

Fabuła

Jak to w produkcjach z tego gatunku bywa, Space Station: Frontier nie oferuje rozbudowanej warstwy fabularnej i scenariusz jest tu jedynie pretekstem do zabawy. Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy zasoby Ziemi uległy wyczerpaniu, zmuszając nasz gatunek do szukania ich poza planetą.

Wcielamy się w dowódcę stacji kosmicznej operującej w dalekich rejonach kosmosu. Wysłano ją tam w celu gromadzenia surowców, ale realizowanie tego zadania szybko okazuje się być bardzo niebezpiecznym zajęciem. Natykamy się bowiem na obcą rasę, dysponującą nowoczesnymi technologiami i nastawioną agresywnie do ludzkości.

Mechanika

Space Station: Frontier zbudowano na fundamentach dobrze znanych każdemu fanowi strategii typu tower defense. Naszym zadaniem jest zatem konstruowanie automatycznych systemów bezpieczeństwa, które są w stanie odpierać ataki kolejnych fal wrogów. Ten standard gatunku został jednak zrealizowany dosyć nietypowo.

Każdą misję rozpoczynamy w pobliżu pasa asteroid. Sama baza wyposażona jest w kilka działek, ale nie są one w stanie zapewnić ochrony na długo. Dlatego musimy tworzyć nowe segmenty, które zostają podłączone do bazy korytarzami. W ten sposób konstruujemy punkty gromadzące surowce i obiekty obronne, wyposażone w różnorodne uzbrojenie. Gra w żaden sposób nie ogranicza tej rozbudowy, więc pod koniec każdego starcia dysponujemy mocno rozgałęzioną strukturą, przypominającą mechanicznego pająka.

Atakujący nas wrogowie posiadają spory zestaw różnorodnych statków kosmicznych, o rozmaitych cechach i uzbrojeniu. W rezultacie odpieranie ich ataków wymaga stosowania odmiennych taktyk i odpowiedniego zaplanowania rozwoju bazy. Za niszczenie przeciwników otrzymujemy oczywiście gotówkę, ale inwestowanie wszystkich środków w uzbrojenie nie jest dobrym pomysłem. Musimy bowiem pamiętać także o wydobywaniu surowców oraz budowaniu generatorów energii, gdyż bez nich uzbrojenie utraci zasilanie. Zabawę utrudnia fakt, że kosmici dobrze o tym wiedzą i regularnie koncentrują ataki na generatorach.

Tryby gry

Space Station: Frontier oferuje obszerną kampanię dla pojedynczego gracza oraz dwa trybu nieskończone, w których musimy wytrwać jak najdłużej przeciwko niekończącym się falom wrogów, a potem możemy porównać własne rekordy z tymi wypracowanymi przez resztę społeczności dzięki sieciowym rankingom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Space Station: Frontier

Wymagania wiekowe Space Station: Frontier

12+

Space Station: Frontier, czyli kosmiczny tower defense od twórców serii Sentinel (mobilne klasyki strategiczne #14)
Space Station: Frontier, czyli kosmiczny tower defense od twórców serii Sentinel (mobilne klasyki strategiczne #14)

wiadomość11 października 2015

Kolejną klasyczną mobilną strategią, o której chcemy opowiedzieć, jest Space Station: Frontier, czyli kosmiczny tower defense od znanego z serii Sentinel studia Origin8.

iOS
AND