Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka Mario Party 10 (WiiU)
OkładkaMario Party 10 (WiiU)

Mario Party 10 WiiU

Kolejna odsłona popularnej serii gier zręcznościowych firmy Nintendo i zarazem pierwsza stworzona z myślą o konsoli Wii U. W grze Mario Party 10 zabawa opiera się tradycyjnie na braniu udziału w rozmaitych minigierkach.

Zręcznościowe | rodzinne | minigry | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Party 10 Premiera WiiU

12marca2015

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario Party 10

Runbow

Rise: Race The Future

Mario Party 10 to kolejna odsłona popularnej serii zręcznościowych produkcji tworzonych przez firmę Nintendo (autorzy gier z serii Mario, Pokemon, The Legend of Zelda i wielu innych), a jednocześnie pierwsza część, która ukazała się na konsoli Wii U.

Zabawa opiera się na braniu udziału w rozmaitych mini gierkach i po raz pierwszy w historii pozwala wcielić się w złego Bowsera. Tytuł przeznaczony jest głównie do rozgrywek w multiplayrze, w którym może bawić się maksymalnie pięć osób (tryb Bowser Party). Jedna z nich, kieruje poczynaniami antagonisty przy użyciu kontrolera Wii U GamePad, a pozostałe cztery sterują postaciami dzięki padom Wii Remote. Ich celem jest unikanie pułapek i nieprzyjemnych niespodzianek zastawianych Bowsera, który stara się za wszelką cenę pozbyć się z planszy nieproszonych gości. Może on np. ziać ogniem, strzelać z pyska płonącymi kulami czy też złapać nieszczęśnika. Wygrywa osoba, która dotrze do mety bez utraty wszystkich serduszek symbolizujących energię życiową, albo Bowser, jeżeli uda mu się pozbyć wszystkich przeciwników.

Oprócz tego twórcy przygotowali także inne mini gierki (zbieranie owoców, unikanie ataków pszczół, łapanie rybek Cheep Cheep itd.) w trybie Mario Party, które w większości są znane z wcześniejszych odsłon serii. Natomiast wśród dostępnych postaci pojawiają się takie osobistości jak Mario, Luigi, księżniczka Peach, Yoshi oraz Wario.

Oprawa graficzna Mario Party 10 utrzymana jest w kreskówkowym stylu znanym z innych gier z Mario w roli głównej. Tytuł może się jednak pochwalić wysoką rozdzielczością (po raz pierwszy w historii serii) i szczegółowo wykonanymi planszami.

Ostatnia modyfikacja 15 stycznia 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Party 10

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.