Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2015, 16:01

autor: Góral

Final Fantasy XV - demo ukaże się wraz z Final Fantasy Type-0 HD

Firma Square Enix zdradziła, ze wersja demonstracyjna gry Final Fantasy XV ukaże się wraz z Final Fantasy Type-0 HD, czyli 20 marca w Europie. Kod umożliwiający pobranie dema dodawany będzie do premierowego nakładu drugiej z wymienionych pozycji.

Od kilku miesięcy wiemy, że osoby, które skuszą się na Final Fantasy Type-0 HD otrzymają dostęp do dema gry Final Fantasy XV. Firma Square Enix nie określiła jednak wcześniej terminu premiery wersji demonstracyjnej, wiadomo było jedynie, że odbędzie się ona w okolicach debiutu Type-0 HD. Wydawca jednak w końcu ujawnił konkretną datę. Fani wyczekujący pełnoprawnej piętnastej części serii Final Fantasy zagrają w demo nazwane Episode Duscae 17 marca, czyli w dniu amerykańskiej premiery Final Fantasy Type-0 HD. Europejczycy poczekają trzy dni dłużej. Należy jednak pamiętać, że kody na demo dodawane będą tylko do pierwszego nakładu produkcji. Firma Square Enix opublikowała także zwiastun Episode Duscae z fragmentami rozgrywki, który obejrzycie powyżej.

Final Fantasy XV - demo ukaże się wraz z Final Fantasy Type-0 HD - ilustracja #1

Final Fantasy XV podążać ma obecnymi trendami i podobnie jak chociażby Wiedźmin 3, zaoferuje duży otwarty świat, po którym będzie można się dowolnie przemieszczać, np. wykorzystując samochód znany z wcześniejszych prezentacji gry (możecie je obejrzeć m.in. w tym i tym miejscu). Niestety w dalszym ciągu nie wiemy, kiedy produkcja ukaże się w pełnej wersji. Pewnym jedynie jest, że tytuł trafi na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Demo Final Fantasy XV dodawane ma być to premierowego nakładu Final Fantasy Type-0 HD. Będzie to odświeżona wersja gry Final Fantasy Type-0 znanej z handhelda PSP. Tytuł ukazał się w 2011 roku wyłącznie na terenie Japonii, więc nowe wydanie, dedykowane konsolom PlayStation 4 i Xbox One, będzie pierwszą okazją do sprawdzenia tytułu przez anglojęzycznych graczy.