Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 lutego 2015, 14:30

autor: Adrian Werner

Soul Seeker – RPG akcji trafiło na iOS i Androida

Na urządzenia z systemami iOS i Android trafiła gra Soul Seeker, czyli RPG akcji autorstwa zespołu Com2uS.

Studio Com2uS wypuściło właśnie na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android grę Soul Seeker, czyli zręcznościowe RPG wzbogacone elementami MMO, które korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja gry osadzona jest w raczej standardowej krainie fantasy, a gracze zostają obsadzeni w roli bohaterów, którzy musza udać się w o Wieży Diabłów i spuścić łomot jej mieszkańcom. Autorzy nie zawracali sobie głowy opracowaniem rozbudowanego scenariusza i stanowi on jedynie pretekst do zabawy. Zainteresowani mogą jednak wycisnąć sporo informacji o świecie i jego historii poprzez dokładne eksplorowanie lokacji oraz prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi.

Pod względem rozgrywki Soul Seeker podąża sprawdzonymi szlakami swojego gatunku. Podczas zabawy zajmujemy się więc główne walką z hordami potworów. System bitewny rozgrywany jest w czasie rzeczywistym i cechuje go wysoka dynamika. Urozmaica go opcja werbowania bohaterów, którzy potem pełnią rolę jednostek wsparcia. W sumie możemy w ten sposób zgromadzić ponad dwustu wojowników.

W Soul Seeker nie zabrakło oczywiście mechanizmów rozwoju postaci, dzięki którym możemy ulepszać ich statystyki oraz kształtować kierunek, w jakim zmierza ich kariera. Gra posiada także rozbudowany system rzemiosła, pozwalający na konstruowanie własnych przedmiotów oraz modyfikowanie już posiadanych.

Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej trójwymiarowej oprawie graficznej stylizowanej na japońskie kreskówki. Gra umożliwia kooperacyjną zabawę przeciwko sztucznej inteligencji, jak i rywalizowanie z innym ludźmi w ramach trybu PvP, gdzie na małych arenach mogą walczyć ze sobą dwie, maksymalnie pięcioosobowe drużyny.