Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2014, 13:42

autor: Adrian Werner

Final Fantasy XV - nowe materiały video

Firma Square Enix opublikowała dwa nowe materiały video z Final Fantasy XV, znalazły się wśród nich spore fragmenty rozgrywki oraz świeży zwiastun.

Dzisiaj w Japonii zakończy się tegoroczna edycja Jump Festa, czyli imprezy, podczas której prezentowane są nadchodzące komiksy, seriale animowane oraz oczywiście także gry. W jej trakcie firma Square Enix udostępniła dwa nowe materiały video z gry Final Fantasy XV. Pierwszy z nich to zwiastun w języku angielskim, pokazujący eksplorację świata oraz walki z przeciwnikami, w tym z potężnym bossem. Natomiast drugi film to rozszerzona wersja pierwszego, ale pochodząca z japońskiej wersji językowej.

Przypomnijmy, że Final Fantasy XV to następna odsłona jednej z najpopularniejszych serii japońskich RPG-ów. Cykl produkcyjny projektu był wyjątkowo burzliwy. Zapowiedziano go jeszcze w 2006 toku jako Final Fantasy Versus XIII na konsolę PlayStation 3. Wkrótce potem twórcy nabrali wody w usta i dopiero w 2013 roku ujawniono, że produkcja ukaże się na PlayStation 4 i Xboksa One jako Final Fantasy XV. Fabuła skoncentruje się wokół losów księcia imieniem Noctis Lucis Caelum. Wraz z grupą towarzyszy będzie on musiał obronić ojczyznę przed siłami Imperium Niflheim. Autorzy obiecują, że przejście kampanii zajmie około 40 godzin, a czas ten będzie można znacząco wydłużyć bawiąc się w wypełnianie misji pobocznych.

Pod względem rozgrywki Final Fantasy XV zaoferuje duży świat o otwartej strukturze i jego eksplorację umili opcja korzystania z samochodów oraz pociągów. Bitwy toczyć się będą na tych samych mapach co sekcje eksploracyjne, a system walki ma być mocno zręcznościowy. Atrakcyjność potyczek zwiększy fakt, że otoczenie ma być pełne wysokich struktur, co zapewni starciom duży poziom wertykalności.

Final Fantasy ukaże się w przyszłym roku konsole Xbox One i PlayStation 4. Istnieją jednak spore szanse, że powstanie konwersja na PC. W tym roku Square Enix było bardzo aktywne na tym polu, wypuszczając na usłudze Steam wznowienia Final Fantasy VII i Final Fantasy VIII oraz przenosząc na pecety Final Fantasy XIII i Final Fantasy XIII-2.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XV