Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2015, 20:15

autor: Pirlond

Final Fantasy Type-0 HD trafi na PC? Tak sugeruje firma MSI

Wygląda na to, że wydane w marcu na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 Final Fantasy Type-0 HD trafi ostatecznie także na komputery osobiste. Tak przynajmniej wynika z informacji ujawnionych (najprawdopodobniej przedwcześnie) przez firmę MSI.

Fragment pierwotnej wersji informacji prasowej MSI sugerujący, że Final Fantasy Type-0 HD trafi na PC. - Final Fantasy Type-0 HD trafi na PC? Tak sugeruje firma MSI - wiadomość - 2015-06-01
Fragment pierwotnej wersji informacji prasowej MSI sugerujący, że Final Fantasy Type-0 HD trafi na PC.

Final Fantasy Type-0 ukazało się pierowtnie na PSP, na którym produkcja pojawiła się w 2011 roku. Dwa miesiące temu wydano jednak odświeżoną wersję gry, która zawitała na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Teraz okazuje się, że może ona trafić również na PC-ty. Edycja pecetowa nie została co prawda formalnie zapowiedziana, ale jej istnienie zdradzili przedstawiciele MSI. Na swojej stronie internetowej firma opublikowała bowiem informację prasową – ujawnia w niej, że pojawi się na tegorocznych targach Computex, które odbędą się w tym tygododniu, a konkretnie w dniach 2-6 czerwca. W trakcie imprezy zamierza pokazać swoje najnowsze produkty – laptopy MSI GS60 w kolorze czerwonym oraz srebrnego MSI GS70. Moc obu urządzeń ma zostać zaprezentowana na przykładzie… blaszakowej wersji Final Fantasy Type-0 HD.

Na chwilę obecną szczegóły dotyczące komputerowego wydania produkcji nie są znane. Tym bardziej, że edycja pecetowa nie została nawet zapowiedziana przez Square Enix. Niewykluczone, że przedstawiciele MSI się pospieszyli i popsuli niespodziankę przygotowywaną przez Japończyków. To o tyle prawdopodobne, że firma poprawiła już wspomnianą wyżej informację prasową i usunęła z niej wzmiankę o PC-towym Final Fantasy Type-0 HD. Oczywiście w internecie nic nie ginie i internauci zdążyli zrobić zrzut ekranu prezentujący fragment dotyczący gry – możecie zobaczyć go powyżej.

Pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko Square Enix w tej sprawie.

Final Fantasy Type-0 jest jednym z rozdziałów sagi Fabula Nova Crystallis, która została zapoczątkowana przez trzynastą odsłonę Final Fantasy. Produkcja ukazała się w 2011 roku na PSP, ale Square Enix zdecydowało się odświeżyć grę i wydać ją na najnowszych konsolach Microsoftu oraz Sony. Teraz najprawdopodobniej zawita także na PC-ty.