Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2015, 21:07

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

LEGO Worlds - Minecraft w świecie LEGO dostępny w Early Access

Minecraft będzie miał nowego konkurenta w postaci LEGO Worlds - nowego projektu studia Traveller's Tales. Sandbox w świecie klocków LEGO jest już dostępny w Steam Early Access.

Budowanie z klocków LEGO w wydaniu wirtualnym

Studio Traveller's Tales nie daje chwili wytchnienia fanom słynnych duńskich klocków. Lada dzień ma się ukazać LEGO Jurassic World, nawiązujące do kultowej serii filmów Jurassic Parks, a okazuje się, że twórcy mają w zanadrzu jeszcze jedną, i to wcale niemałą produkcję z LEGO w tytule. Otóż zapowiedziano właśnie LEGO Worlds – sieciowy sandbox w stylu Minecrafta i Landmark. Podobnie jak w tamtych produkcjach, LEGO Worlds zaoferuje wiele narzędzi pomocnych w tworzeniu konstrukcji o rozmaitych kształtach i rozmiarach, wpływaniu na krajobraz itd. Poza budowaniem będzie się dało zwiedzać wirtualny świat za sterami pojazdów (np. wielkiego świdra) czy na grzbiecie wierzchowców – i to nie tylko koni, ale też smoków.

Co więcej, gra jest już dostępna w programie Early Access na Steamie, gdzie da się ją kupić za 14,99 euro (ok. 62 zł) – pełna wersja ma być droższa. Z czasem twórcy planują dodawać nową zawartość, m.in. proceduralnie generowane podziemia, sieciowy tryb wieloosobowy, wymienianie się projektami pomiędzy graczami, wioski i osady pasujące do środowiska oraz wiele innych elementów. Wstępnie premiera LEGO Worlds planowana jest na początek 2016 roku. Gra zostanie wydana na PC – póki co nie wspomniano o wersjach na inne platformy sprzętowe.

  1. Oficjalna strona LEGO