Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Nubs' Adventure (PC)

Nubs' Adventure

Zrealizowana w pixel-artowym stylu dwuwymiarowa gra platformowa autorstwa niezależnego, austriackiego studia IMakeGames. W grze Nub’s Adventure wcielamy się w postać niepozornego, rozpikselowanego ludzika, mieszkającego beztrosko w niewielkiej chatce na wzgórzu.

Przygodowe | platformówki | 2D | metroidvania | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Nubs' Adventure (PC)

producent: IMakeGames

wydawca: IMakeGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

27maj2015

AND

28maj2015

iOS

12paź2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nub’s Adventure to dwuwymiarowa gra przygodowo-platformowa, zrealizowana w stylu pixelart retro. Za powstanie tytułu odpowiada niezależne austriackie studio IMakeGames w osobie niejakiego Maximiliana Csuka.

W grze wcielamy się w postać niepozornego, rozpikselowanego ludzika, który mieszka sobie beztrosko w niewielkiej chatce na wzgórzu. Pewnego dnia w przybytku bohatera pojawiają się dwa czerwone stwory, które okradają go i puszczają z dymem chatę. Nasz protagonista postanawia odbudować dom z pomocą pewnej wróżki, która obiecuje mu wsparcie w zamian za odpowiednią ilość diamentów. Bohater rozpoczyna więc niebezpieczną podróż w ich poszukiwaniu.

Zabawa sprowadza się do eksploracji wirtualnego świata, w którym będziemy musieli stawić czoła całej masie zagadek oraz depczących nam po piętach, wspomnianym czerwonym stworom. Sporej wielkości plansza podzielona jest na mniejsze segmenty, których rozkład możemy śledzić na podręcznej mapie. Podczas gry chodzimy, skaczemy, pływamy, a nawet latamy, zbierając klejnoty i klucze, niezbędne do otwarcia zablokowanych przejść. Na szczęście nie jesteśmy też całkiem bezbronni, gdyż do dyspozycji mamy niezwykle przydatny bumerang, a na swej drodze spotkamy też sporo postaci niezależnych, które zaoferują nam pomoc w zamian za wykonanie jakiegoś zadania.

Nub’s Adventure zrealizowane zostało w mocno oldskulowym, rozpikselowanym stylu graficznym przypominając współczesnym graczom, że oprawa nie jest wcale najważniejszym elementem dobrej gry. Z charakterem produkcji współgra niezwykle prosty i intuicyjny model sterowania, sprowadzający się do czterech przycisków, odpowiedzialnych za ruch w lewo i prawo, skok oraz wykonanie akcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Nubs' Adventure

Wymagania wiekowe Nubs' Adventure

odpowiednia dla każdego wieku

AND
iOS
PC