Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2018, 20:52

autor: ElMundo

Pecetowa premiera Wreckfest – nowej produkcji twórców FlatOut

Dziś wczesny dostęp opuściła pecetowa edycja Wreckfest – najnowszej gry fińskiego studia BugBear Interactive, które znamy chociażby z bardzo udanej serii gier wyścigowych FlatOut.

Pecetowa premiera Wreckfest – nowej produkcji twórców FlatOut - ilustracja #1

Dziś w sklepach pojawiła się pecetowa edycja gry wyścigowej, której istotnym elementem jest szeroko pojęta rozwałka pojazdów – mowa o Wreckfest. Za ten tytuł odpowiada znane fanom gatunku fińskie studio Bugbear Interactive, które w swoim dorobku ma chociażby bardzo podobną stylistycznie do tej produkcji serię FlatOut, jak również Rally Trophy czy Ridge Racer Unbounded.

W Wreckfest równie ważne, co zajęcie wysokiej pozycji na końcu wyścigu, jest umiejętne eliminowanie przeciwników z rozgrywki. To bowiem tytuł z bardzo silnym akcentem destrukcji innych wozów, czemu towarzyszy zaawansowana i efektowna symulacja destrukcji samochodów. W grze nie brakuje także modułu modyfikacji wyścigówek, a rozgrywka może być toczona zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i w multiplayerze.

Trzeba przyznać, że gra przeszła naprawdę długą drogę od jej oficjalnej zapowiedzi do premiery – pierwsze informacje na temat tego tytułu pojawiły się już w lutym 2013 roku, a kilka miesięcy później uruchomiono oficjalną przedsprzedaż gry. W międzyczasie studio Bugbear wystartowało ze zbiórką w serwisie Kickstarter, która finalnie została anulowana ze względu na niewielkie zainteresowanie graczy. Niedługo później ukazało się jednak demo technologiczne, a wkrótce potem tytuł trafił do Wczesnego dostępu w serwisie Steam. Jak stwierdzili twórcy Wreckfest, ten ruch uratował im życie, a po kolejnych czterech latach rozwoju tego projektu program finalnie ukazał się na rynku.

Gra Wreckfest zadebiutowała po ponad pięciu latach od jej zapowiedzi. - Pecetowa premiera Wreckfest – nowej produkcji twórców FlatOut - wiadomość - 2018-06-15
Gra Wreckfest zadebiutowała po ponad pięciu latach od jej zapowiedzi.

Najnowsza produkcja studia Bugbear Interactive trafiła do sklepów w wersji na komputery osobiste. Edycje konsolowe przeznaczone na PlayStation 4 i Xboksa One zadebiutują za kilka miesięcy, dokładnie 20 listopada 2018 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.