Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2013, 13:15

autor: qjin

Next Car Game – zbiórka na Kickstarterze anulowana. Demo już dostępne dla graczy wspierających projekt

Studio Bugbear Inc. dziękuje za finansowe (i nie tylko) wsparcie graczy, ale kampania crowdfundingowa na rzecz Next Car Game nie przebiegała tak pomyślnie, jak oczekiwano. W związku z tym podjęto decyzję, by nie przedłużać tego, co nieuchronne. Co będzie dalej z projektem?

W prototypową wersję gry mogą zagrać już pierwsi gracze, którzy wsparli projekt - Next Car Game – zbiórka na Kickstarterze anulowana i demo technologiczne dostępne dla wspierających graczy - wiadomość - 2013-11-24
W prototypową wersję gry mogą zagrać już pierwsi gracze, którzy wsparli projekt

Mimo że zbieranie funduszy na Next Car Game w serwisie Kickstarter miało potrwać do 1 grudnia, to twórcy postanowili przerwać akcję przeszło tydzień przed jej końcem. Z prozaicznego powodu: gra nie wzbudziła odpowiedniego zainteresowania i zebrano tylko stosunkowo niewielką sumę na jej ukończenie (uzyskano 81 tys. z 350 tys. dolarów potrzebnych na sfinansowanie projektu).

Next Car Game nadal możecie wspierać na oficjalnej stronie internetowej gry - Next Car Game – zbiórka na Kickstarterze anulowana i demo technologiczne dostępne dla wspierających graczy - wiadomość - 2013-11-24
Next Car Game nadal możecie wspierać na oficjalnej stronie internetowej gry

Koniec zbiórki pieniędzy na platformie Kickstarter nie oznacza jednak, że nie ma szans na powstanie gry. Autorów Next Car Game możecie wciąż wspierać poprzez oficjalną stronę internetową, wpłacając minimalną kwotę wynoszącą 25 dolarów amerykańskich (ok. 78 zł). Oferta jednak jest ograniczona czasowo – potem cena wzrośnie do 30 dolarów (ok. 93 zł). Im wyższa suma, tym analogicznie otrzymacie więcej bonusów. Jednakże po zakończonej fiaskiem inicjatywie na Kickstarterze twórcy potrzebują wsparcia bardziej niż przedtem. Zgodnie z zapowiedzią, studio Bugbear, by w większym stopniu zachęcić graczy do składania zamówień przedpremierowych, udostępniło demo technologiczne, dzięki któremu możecie sprawdzić model jazdy czy fizykę zniszczeń. Próbkę tego zademonstrowano na kolejnym materiale wideo.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność obejrzeć pierwszy zapis rozgrywkiNext Car Game, które już teraz, na wczesnym etapie produkcyjnym, prezentuje się całkiem przyzwoicie, przypomina w dużej mierze to, co znamy z serii FlatOut. Taki też był zamiar Bugbear Entertainment: stworzyć wyścigi, w których nie mniejszą rolę odegra demolka na torze.

Docelową platformą sprzętową są wyłącznie pecety, a zakończenie prac zaplanowano wstępnie na wiosnę 2014 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Studio potwierdziło wcześniej, że wersja alfa jest już gotowa, a stopień rozbudowania Next Car Game zależy od ilości zebranej sumy z zamówień pre-orderowych.