Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2018, 20:22

autor: "Vergil"

Call of Cthulhu – gameplay z komentarzem twórców

W sieci pojawił się materiał wideo z gry Call of Cthulhu, w którym deweloperzy z Cyanide Studio dzielą się rozmaitymi informacjami na temat swojego najnowszego dzieła, opartego na twórczości H.P. Lovecrafta.

Skoro na tegorocznych targach E3 pojawił się zespół Frogwares ze swoim The Sinking City, w Los Angeles nie mogło zabraknąć ekipy Cyanide Studio, która pracuje obecnie nad Call of Cthulhu. Poniżej znajdziecie materiał prezentujący kilkuminutowy fragment rozgrywki wraz z komentarzem deweloperów, którzy dzielą się rozmaitymi ciekawostkami na temat swojej produkcji.

Zacznijmy od tego, że tworząc Call of Cthulhu, autorzy czerpali inspiracje przede wszystkim z papierowego RPG-a opartego na twórczości H.P. Lovecrafta. Z uwagi na materiał źródłowy, rozgrywka będzie miała nieliniowy charakter. Pomimo że poszczególne poziomy będziemy przechodzić w ustalonej kolejności, ich zawartość ma się rozgałęziać; to, na które „odnogi” fabuły trafimy, będzie zależeć zarówno od podejmowanych przez nas decyzji oraz czynności, których się podejmiemy lub które zignorujemy, jak i od umiejętności protagonisty. Warto bowiem pamiętać, że Call of Cthulhu to nie tylko detektywistyczna przygodówka, lecz także tytuł zawierający rozbudowane elementy zaczerpnięte z RPG-ów i skradanek; w trakcie zabawy będziemy więc zdobywać punkty doświadczenia i rozwijać zdolności protagonisty.

Mocną stroną Call of Cthulhu będzie posępny klimat. - Call of Cthulhu – gameplay z komentarzem twórców - wiadomość - 2018-06-14
Mocną stroną Call of Cthulhu będzie posępny klimat.

Z uwagi na fakt, że każdy bohater Lovecrafta w końcu popada w szaleństwo, to samo czeka również Edwarda Pierce'a, w którego wcielimy się w Call of Cthulhu. Niemniej swoimi działaniami w toku zmagań będziemy mogli sprawić, że protagonista zachowa poczytalność (mniejszą lub większą). Nie będzie to jednak łatwe, gdyż parafrazując Nietzschego, jeśli Pierce zacznie zbyt głęboko spoglądać w ciemność, ta w końcu zacznie patrzeć na niego.

O tym czy deweloperom uda się wywiązać z tych obietnic, a także który z lovecraftowskich horrorów (Call of Cthulhu czy The Sinking City) wyjdzie zwycięsko z pojedynku o uznanie graczy, przekonamy się dopiero w przyszłym roku, kiedy obie gry będą już w sprzedaży. O ile bowiem premiera dzieła Cyanide Studio ma nastąpić jeszcze przed tegoroczną gwiazdką, o tyle produkcja tworzona przez Frogwares zadebiutuje 21 marca 2019 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Cthulhu
  2. Widzieliśmy grę Call of Cthulhu – koszmar na wyspie Darkwater