Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2018, 17:49

autor: Vergil

Data premiery i klimatyczny trailer The Sinking City

The Sinking City, czyli detektywistyczna przygodówka utrzymana w klimacie lovecraftiańskiego horroru, nad którą pracuje ukraińskie studio Frogwares, pojawiło się na tegorocznym E3. Deweloperzy pokazali światu nowy zwiastun i podzielili się datą premiery swojego dzieła.

Podczas konferencji PC Gaming Show poprzedzającej tegoroczne targi E3 przedstawiciele ukraińskiego zesołu Frogwares pokazali graczom klimatyczny zwiastun swojego najnowszego dzieła, czyli inspirowanej twórczością słynnego H.P. Lovecrafta, detektywistycznej przygodówki zatytułowanej The Sinking City. Poza tym autorzy podzielili się datą premiery tej produkcji – tytuł trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One 21 marca 2019 roku.

The Sinking City w skrócie

Gatunek: przygodówka

Data premiery: 21 marca 2019

Platformy: PC, PS4, XONE

Wersja językowa: angielska

Trzeba przyznać, że o ile gra nie szokuje jakością oprawy graficznej i animacji postaci, o tyle ciężka, mroczna atmosfera towarzysząca zabawie może się podobać. Przypomnijmy, że w The Sinking City trafimy do miasta Oakmont w stanie Massachusetts, którego mieszkańcy muszą się zmagać ze skutkami powodzi spowodowanej, jak wierzą, przez nadprzyrodzone siły. W toku zmagań wcielimy się w prywatnego detektywa, który spróbuje nie tylko odnaleźć racjonalne przyczyny tego tajemniczego zjawiska, lecz także oprzeć się masowej histerii.

Najwyraźniej jednak i jedno i drugie nie do końca mu się uda, gdyż szybko sam będzie świadkiem lub uczestnikiem wydarzeń nie do wytłumaczenia w żaden rozsądny sposób. Podczas show poświęconego grom komputerowym Siergiej Oganesjan z Frogwares zapewniał, że jego ekipa nie zamierza prowadzić nas za rękę podczas śledztwa; zamiast tego podrzuci nam rozmaite tropy, a to, za którymi z nich podążymy, będzie zależeć wyłącznie od nas.

Główny bohater The Sinking City spróbuje odkryć racjonalne powody tajemniczej powodzi, jednak jego wysiłki odniosą skutek odwrotny do zamierzonego. - Data premiery i klimatyczny trailer The Sinking City - wiadomość - 2018-06-12
Główny bohater The Sinking City spróbuje odkryć racjonalne powody tajemniczej powodzi, jednak jego wysiłki odniosą skutek odwrotny do zamierzonego.

Warto odnotować, że przed rozpoczęciem produkcji The Sinking City studio Frogwares pracowało nad grą Call of Cthulhu, której stworzenie ostatecznie przypadło zespołowi Cyanide Studio. Jak widać, nie przeszkodziło to naszym sąsiadom zza wschodniej granicy w przedstawieniu graczom własnej wizji lovecraftowskiego horroru.

  1. The Sinking City – oficjalna strona internetowa
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Sinking City

The Sinking City