Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2013, 10:59

autor: Góral

Next Car Game - nowa gra twórców serii FlatOut trafiła na serwis Kickstarter

Twórcy serii FlatOut, studio Bugbear Entertainment, rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze, na dokończenie gry Next Car Game. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC, przy czym możliwa jest także wersja na konsole nowej generacji.

O nowej grze wyścigowej od studia Bugbear Entertainment (twórcy Ridge Racer Unbounded czy chociażby FlatOut) pisaliśmy już kilka razy, w tym podczas uruchomienia przedsprzedaży i w połowie września, gdy zaprezentowano model zniszczeń. Dziś mamy dla Was kolejne wieści dotyczące Next Car Game, gdyż twórcy postanowili spróbować swoich sił na Kickstarterze.

Deweloperzy rozpoczęli kampanię w serwisie crowdfundingowym, by pozyskać środki na większe rozbudowanie swojej produkcji. Sami wyłożyli już na projekt ponad milion dolarów, jednak potrzebują jeszcze trochę pieniędzy. Firma nie chce ubiegać się o wsparcie wydawców, ponieważ pragnie stworzyć grę według własnej woli.

W związku z tym o pomoc zwrócono się do społeczności graczy. By dokończyć produkcję studio potrzebuje 350 tys. dolarów, jednak uzyskanie większych kwot zagwarantuje dodatkowe, nieujawnione jeszcze opcje. Poza tym, jeżeli uda się zebrać 1,5 mln dolarów, to na rynek trafią także wersje dedykowane konsolom nowej generacji (Xbox One oraz PlayStation 4).

Destrukcja w Next Car Game odegra ważną rolę.
Destrukcja w Next Car Game odegra ważną rolę.

Zbiórka pieniędzy potrwa do 1 grudnia. Wpłat można dokonywać już od 1 dolara, jednak dostęp do pełnej wersji gry uzyskuje się, inwestując przynajmniej 20 dolarów. Oczywiście nie zabrakło ekskluzywnych progów finansowych, w tym tego ustalonego na 10 tys. dolarów. Osoby, które skuszą się na taki wydatek, załapią się na wycieczkę po Laponii (przelot do i z Finlandii trzeba opłacić samemu) i spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Next Car Game będzie grą wyścigową, która czerpie inspiracje z serii FlatOut. W związku z tym możemy oczekiwać niesamowicie zażartej walki na torach, w której pierwsze skrzypce ma grać zaawansowany system zniszczeń. Premiera produkcji nastąpi w przyszłym roku.

Next Car Game - nowa gra twórców serii FlatOut trafiła na serwis Kickstarter - ilustracja #2
Progi finansowe Next Car Game.
Progi finansowe Next Car Game.