Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2016, 10:49

autor: Góral

Wreckfest ukaże się nie tylko na PC-tach, ale także na PlayStation 4 i Xboksie One

Ekipa Bugbear Entertainment poinformowała, że Wreckfest, duchowy spadkobierca serii FlatOut, ukaże się w przyszłym roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Studio Bugbear Entertainment zapowiedziało, że motoryzacyjne Wreckfest, znane wcześniej jako Next Car Game, ukaże się nie tylko na komputerach osobistych, ale także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W gruncie rzeczy można było się tego spodziewać od dawna, gdyż już w momencie ujawnienia produkcji mówiono o dodatkowych platformach sprzętowych. Tak czy siak, jeżeli jesteście zainteresowani, to możecie już składać zamówienia przedpremierowe. Dostępne są trzy opcje – za 19,99 dolarów (około 77 zł) otrzymacie pełną wersję gry (premiera wiosną 2017 roku) oraz dostęp do wydania w programie Game Preview (Xbox One), kiedy już gra do niego trafi, lub nadchodzącej bety na PlayStation 4. Ponadto do zamówień dodawana jest grywalna próbka technologii Sneak Peek 2.0 oraz tapety. Za 24,99 dolarów (około 96 zł) otrzymacie to samo, a także ścieżkę dźwiękową, ekskluzywny samochód Backer oraz specjalną odznakę Full-Time Wrecker na forum Bugbear. Najdroższy pakiet wyceniono na 69,99 dolarów (około 268 zł) i zawiera on grę na PC oraz na konsolę (należy wybrać czy chcemy wersję na PS4, czy XOne), natychmiastowy dostęp do wczesnej wersji na Steamie, wszystkie elementy z poprzednich zestawów oraz:

  • odznakę Team Bugbear na forum Bugbear;
  • swoje nazwisko w grze (tylko w wersji PC-towej);
  • nazwisko w napisach końcowych;
  • grę Stuntfest Digital Deluxe na komputery osobiste (premiera wkrótce).
Wreckfest ukaże się nie tylko na PC-tach, ale także na PlayStation 4 i Xboksie One - ilustracja #1
Wreckfest w skrócie:
  • gra motoryzacyjna w stylu serii FlatOut;
  • dostępna od kilku lat w ramach wczesnego dostępu na PC-tach;
  • pełna wersja ukaże się w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach.

Wreckfest trafiło do Steam Early Access w grudniu 2013 roku i od tamtej pory jest cały czas rozwijane. Produkcja pozwala brać udział w zawodach motoryzacyjnych, w których nie zawsze chodzi o dotarcie do mety na pierwszym miejscu, gdyż po drodze należy toczyć boje z innymi kierowcami czy też brać udział w demolce na arenie, gdzie liczy się tylko ten, kto utrzyma się przy życiu do samego końca.

W tego typu grze duże znaczenie ma system zniszczeń. Ten w przypadku produkcji studia Bugbear Entertainment jest bardzo efektowny – z pojazdów odpadają poszczególne części, widoczne są wgniecenia itd., a wszystko to wpływa na właściwości jezdne maszyn.