Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 sierpnia 2016, 12:19

Con Man: The Game - premiera strategii o organizowaniu konwentów

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Con Man: The Game, czyli mobilna strategia ekonomiczna, pozwalająca na wcielenie się w organizatora konwentów. Produkcja bazuje na licencji komediowego serialu Con Man.

Sezon konwentowy dobiega już końca, ale osoby, którym wciąż jest mało mogą teraz przedłużyć sobie zabawę dzięki wydanej właśnie strategii Con Man: The Game, zgodnie z tytułem bazującej na serialu Con Man.

Con Man to serial sieciowy, stworzony przez Alana Tudyka, czyli aktora znanego głównie z roli w skasowanym przedwcześnie serialu Firefly. Odgrywa on w nim główną rolę, wraz z Nathanem Fillonem (również znanym z Firefly, jak również telewizyjnego Castle). Projekt jest komedią, która naśmiewa się z całej branży science fiction, jak również z karier występujących w niej ludzi.

Con Man: The Game obsadza nas w roli organizatora konwentów, na które przyjeżdżają bohaterowie wielu fikcyjnych serialu i filmów, w tym także Wray Nerely i Jack Moore. Gra jest strategią ekonomiczną, w której wpierw musimy przygotować imprezę, a następnie dopilnować, aby przebiegała bez problemów, aby na końcu otrzymać w nagrodę fundusze, które wydamy na kolejny konwent.

Podczas zabawy gracz musi budować stoiska, zatrudniać obsługę, przyciągać fanów zajmujących się cosplayem, oraz dbać o ściągnięcie na imprezę celebrytów. Produkcja nie ogranicza tematyki do science fiction i możemy obsługiwać również potrzeby miłośników fantasy, horroru czy superbohaterów. Konieczne jest również radzenie sobie z problemami, takimi jak awarie czy kłopotliwi goście.

Gra jest utrzymana w kompletnie absurdalnych klimatach i fani seriali science fiction rozpoznają tutaj wiele znajomych elementów. Przykładowo, jako członka ekipy sprzątającej możemy zatrudnić Jossa Wedona, a jako ochroniarza Kevina Smitha.

Con Man: The Game dostępne jest w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego mikropłatnościami.

Con Man: The Game w App Store

Con Man: The Game w Google Play