Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2013, 18:52

autor: qjin

The Last of Us – ujawniono plany związane z DLC

Studio Naughty Dog podzieliło się szczegółami na temat nadchodzących dodatków DLC do jednej z najlepszych gier tego roku – The Last of Us. Zgodnie z tym, o czym wcześniej informowano, dwa z nich będą dotyczyć trybu wieloosobowego, natomiast pozostały rozbuduje wątek fabularny.

Na rozwinięcie wątku fabularnego poczekamy przynajmniej do grudnia bieżącego roku - The Last of Us – ujawniono plany związane z DLC - wiadomość - 2013-09-27
Na rozwinięcie wątku fabularnego poczekamy przynajmniej do grudnia bieżącego roku

Dość długo musieliśmy czekać na konkrety związane z zawartością sezonowej przepustki do gry The Last of Us. Na samym początku sierpnia twórcy obiecali, że „wkrótce” ujawnią garść szczegółowych informacji na temat zapowiedzianych dodatków i spodziewaliśmy się ich zdradzenia podczas imprezy Pax Prime na przełomie minionego i bieżącego miesiąca, ale tak się nie stało. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze – jak wynika z wpisu na oficjalnym blogu PlayStation, 16 października tego roku zostanie udostępnione pierwsze z planowanych rozszerzeń zatytułowane Abandoned Territories Map Pack, które jest niczym więcej, tylko zestawem map, składającym się z Suburbs (z akcją w trakcie burzy piaskowej), Bus Depot (zarośnięty obszar miejski, w którym napotkamy żyrafy), Hometown (mapa stworzona do skradania) oraz Bookstore (dwupoziomowy etap z odbywającą się „w pionie” rozgrywką).

Dodatki w ramach Season Passa dotyczą jednak przede wszystkim trybu wieloosobowego - The Last of Us – ujawniono plany związane z DLC - wiadomość - 2013-09-27
Dodatki w ramach Season Passa dotyczą jednak przede wszystkim trybu wieloosobowego

Na kolejny dodatek przyjdzie nam poczekać do przełomu grudnia i stycznia, ale to będzie najsmakowitszy kąsek, gdyż będzie on rozwinięciem wątku fabularnego z podstawki, z którą ma być ściśle powiązany. Wiemy, że pojawi się zupełnie nowa postać, a w przyszłym tygodniu rozpocznie się sesja motion capture. Ostatnie, trzecie DLC ukaże się w pierwszej połowie 2014 roku i podobnie, jak pierwszy zestaw map, skupi się na rozgrywce wieloosobowej. Niestety, nie ujawniono zawartości tego rozszerzenia, więc przypuszczamy, że pojawi się coś więcej niż tylko same mapy.

Twórcy przygotowali dla graczy dodatkowe bonusy będące rekompensatą za długi czas oczekiwania na przepustkę sezonową - The Last of Us – ujawniono plany związane z DLC - wiadomość - 2013-09-27
Twórcy przygotowali dla graczy dodatkowe bonusy będące rekompensatą za długi czas oczekiwania na przepustkę sezonową

Nabywcom Season Passa sprezentowano jeszcze przeszło 60 różnych nakryć na głowę dla postaci w trybie multiplayer, począwszy od „koszmarnej” maski, a skończywszy na czapce wykonanej ze świńskiej skóry. Dodatki te będzie można zakupić osobno.

Przepustkę sezonową do The Last of Us wyceniono na 79,00 zł. Podstawowa wersja gry debiutowała na rynku w połowie czerwca tego roku i okazała się jedną z ciekawszych pozycji wydanych na konsolę PlayStation 3. W naszej recenzji wystawiliśmy jej wysoką notę – 9/10, a jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności zagrać w najnowszy tytuł studia Naughty Dog, to czym prędzej nadróbcie zaległości, a tym, co już grę ukończyli, w ramach ciekawostki polecamy obejrzeć „alternatywne” zakończenie.