Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2013, 13:15

autor: Sarge

Wieści ze świata (The Last of Us, Call of Duty: Black Ops II) 27/9/13

Dziś piszemy m.in. o alternatywnym zakończeniu i dodatku DLC do The Last of Us, premierze rozszerzenia Apocalypse do strzelaniny Call of Duty: Black Ops na PC i PlayStation 3, aktualizacji Second Life, a także kolejnej grze studia Quantic Dream. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Secret World

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Secret World. Dzieło studia FunCom możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 14,99 euro (ok. 64 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Pro Rugby Manager 2014

Studio Cyanide rozpoczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję gry Pro Rugby Manager 2014. Jest to kolejna odsłona serii menadżerów rugby od twórców takich tytułów jak Pro Cycling Manager 2013, Of Orcs and Men czy Loki. Deweloper potrzebuje 100 tysięcy funtów. Do tej pory zebrał niecałe 3 tysiące funtów, a do końca akcji pozostało 28 dni.

Call of Duty: Black Ops II

W usługach PlayStation Network oraz Steam zadebiutował czwarty, a zarazem ostatni dodatek DLC do gry Call of Duty: Black Ops II. W skład rozszerzenia Apocalypse wchodzą cztery mapy (Pod, Frost, Takeoff, Dig) do rozgrywki wieloosobowej oraz kolejny etap (Origins) do trybu Zombie. Cena została ustalona na poziomie 14,49 euro (ok. 60 zł). DLC od miesiąca jest dostępne na Xbox Live.

The Last of Us

Studio Naughty Dog udostępniło film prezentujący alternatywne zakończenie gry The Last of Us. Całość należy traktować z przymrużeniem oka, ale pamiętajcie o tym, że materiał zawiera spoilery i powinny oglądać go osoby, które już ukończyły The Last of Us. Przy okazji dyrektor kreatywny Neil Druckmann ogłosił, że jeszcze dzisiaj poznamy szczegóły na temat dodatku DLC do gry.

Red Orchestra 2: Nadciągająca Burza

Studio Tripwire Interactive wypuściło darmowy dodatek DLC Island Assault do gry Red Orchestra 2: Nadciągająca Burza. Rozszerzenie wprowadza m.in. kampanię multiplayer, nową mapę Betio, dwie bronie (pistolet maszynowy PPS-42 i snajperka Type 97) oraz ulepszenia do trybu Classic Mode. Z okazji premiery dodatku DLC, w serwisie Steam rozpoczął się Darmowy Weekend z grą Red Orchestra 2: Nadciągająca Burza (obowiązujący do 29 września o godzinie 22:00). Oprócz tego cała seria Red Orchestra do 30 września (godzina 19:00) została przeceniona nawet o 75%.

Second Life

Ponad dziesięć lat od premiery gra Second Life doczekała się kolejnej darmowej aktualizacji. Wnosi ona do tej produkcji MMO m.in. usprawnioną oprawę graficzną i oświetlenie, zaawansowane narzędzia do komunikowania się z innymi graczami, możliwość dzielenia się wiadomościami na Facebooku czy uproszczony proces kupowania wirtualnych dóbr. Aktualizację promuje poniższy zwiastun.

Quantic Dream

David Cage ze studia Quantic Dream powiedział w wywiadzie dla serwisu Game Informer, że kolejna gra tego dewelopera będzie „czymś odmiennym od Beyond: Dwie Dusze i Heavy Rain. Cage stwierdził, że nieznana jeszcze produkcja jest „tworzona na tych samych podstawach, ale w zupełnie inny sposób”. Twórcy chcą w ten sposób zaskoczyć graczy, którzy oczekują kolejnej gry w stylu wymienionych dwóch tytułów. Na razie czekamy na premierę Beyond: Dwie Dusze, która odbędzie się 11 października w Europie wyłącznie na PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Angry Video Game Nerd Adventures
 2. Train Simulator 2014
 3. Agarest: Generations of War
 4. Ripley’s Believe It or Not!: The Riddle of Master Lu
 5. Fairy Fencer F
 6. Call of Duty: Ghosts
 7. CastleStorm
 8. The Incredible Adventures of Van Helsing
 9. NBA 2K14
 10. Blood Knights
 11. Earth Defense Force 2025
 12. Project Reality 2
 13. Ray’s The Dead
 14. Car Mechanic Simulator 2014
 15. Deadfall Adventures

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. South Park: Kijek Prawdy – Przeznaczenie trailer
 2. Need for Speed – zwiastun filmu
 3. Batman: Arkham Origins – Deathstroke Challenge Pack – gameplay
 4. Silent Hunter Online – nowy silnik graficzny
 5. Star Citizen – trailer #2
 6. Thief – napad na bank – trailer
 7. Unreal Engine 4 – tworzenie postaci
 8. Beyond: Dwie Dusze – 30-minutowy zapis rozgrywki
 9. Train Simulator 2014 – jesteśmy fanami kolei (PL)
 10. Xbox Fitness – trailer
 11. Planetary Annihilation – zwiastun wersji beta
 12. Shadow Warrior – zwiastun na premierę
 13. Valhalla Knights 3 – klasy postaci
 14. Second Life – nowości w grze