Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Call of Duty: Black Ops II - Apocalypse (X360)
OkładkaCall of Duty: Black Ops II - Apocalypse (X360)

Call of Duty: Black Ops II - Apocalypse

Apocalypse to ostatnie DLC do Call of Duty: Black Ops II.

To jest dodatek do gry Call of Duty: Black Ops II.

Akcji | FPP | zombie | FPS | kooperacja | strzelanki

Call of Duty: Black Ops II - Apocalypse Premiera

27sie2013

X360

26wrz2013

PC PS3

Gry podobne do Call of Duty: Black Ops II - Apocalypse

Battlefield 4

Battlefield 3

Medal of Honor: Warfighter

Apocalypse to czwarte i zarazem ostatnie rozszerzenie do Call of Duty: Black Ops II, popularnego FPS-a studia Treyarch. Tak jak poprzednie DLC, również ten dodatek wzbogaca zawartość gry o cztery świeże mapy do rozgrywki wieloosobowej oraz nowy rozdział dla trybu Zombie. Pakiet jest dostępny wyłącznie w dystrybucji cyfrowej i wchodzi także w skład przepustki Season Pass.

Multiplayerowe areny to w połowie oryginalne projekty, w pozostałej części zaś wariacje na temat map znanych z poprzednich części gry, poddanych mniejszym lub większym przeróbkom. Pierwsza z nich, Pod, to utopijne miasteczko, opuszczone po nieudanym eksperymencie z lat 70. Gracze walczą tutaj pośród futurystycznych kapsuł na klifach Tajwanu. Druga nosi nazwę Frost i stanowi przykryte grubą warstwą śniegu europejskie miasto, gdzie walka toczy się nad skutym lodem kanałem, który dzieli metropolię na dwie części. Trzecia, Takeoff, jest modyfikacją znanej z pierwszej odsłony podserii Black Ops areny Stadium i przenosi walczących do bazy rakietowej zlokalizowanej na jednej z wysepek Pacyfiku. Ostatnia arena to z kolei Dig, przeróbka występującej w Call of Duty: World at War Courtyard, która zabiera nas do strefy wykopalisk archeologicznych w Afganistanie.

Drugim istotnym elementem omawianego DLC jest wspomniany nowy rozdział dla trybu Zombie, zatytułowany Origins. Trafiamy w nim w alternatywne, dieselpunkowe realia I wojny światowej, gdzie zachodni (francuski) front został opanowany przez hordy zombie. Poradzić sobie z umarlakami muszą bohaterowie znani z pierwszej mapy rzeczonego trybu, czyli Tank, Nikolai, Takeo i Rictofen, którzy zwalczając infekcję, przemierzają nie tylko okopy i pola bitew, ale również tajemnicze, posępne ruiny. Na graczy czeka zarówno znany arsenał (wliczając w to drona i czołg Mark IV), jak i nowe gadżety, a wśród zagrożeń oprócz ożywionych zwłok czeka również m.in. wysoki na ponad 300 metrów robot bojowy.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-32  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Call of Duty: Black Ops II - Apocalypse: 18+

Call of Duty: Black Ops II - Apocalypse Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 16 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
X360
PC
PS3