Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 22:36

autor: Draug

Call of Duty: Black Ops II – zapowiedziano ostatnie DLC, zatytułowane Apocalypse

Zapowiedziano kolejne, ostatnie już DLC do Call of Duty: Black Ops II. Dodatek, zatytułowany Apocalypse, będzie zawierał cztery nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej oraz kolejny rozdział w trybie zombie. Ukaże się 27 sierpnia, początkowo tylko na Xboksa 360.

Studio Treyarch zapowiedziało czwarte i zarazem ostatnie DLC do Call of Duty: Black Ops II. Dodatek będzie nosił tytuł Apocalypse, a w jego skład wejdą (tradycyjnie) cztery nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej oraz kolejny rozdział dla trybu zombie. Rozszerzenie ukaże się 27 sierpnia i początkowo będzie dostępne tylko na Xboksie 360, by po około miesiącu trafić również na pozostałe platformy.

Wizualizacja zawartości DLC Apocalypse. - Call of Duty: Black Ops II – zapowiedziano ostatnie DLC, zatytułowane Apocalypse - wiadomość - 2013-08-08
Wizualizacja zawartości DLC Apocalypse.

Zdaniem twórców, nowe mapy zadowolą zarówno nowych graczy, jak i starych wyjadaczy, jako że połowa z nich jest oryginalnymi projektami, podczas gdy reszta stanowi mniej lub bardziej przerobione areny z poprzednich gier z serii. Lokacje te prezentują się następująco:

  • Pod – utopijne miasteczko, opuszczone po nieudanym eksperymencie z lat 70. Gracze walczą pośród futurystycznych kapsuł na klifach Tajwanu.
  • Frost – przykryte grubą warstwą śniegu europejskie miasto. Walka toczy się nad skutym lodem kanałem, który dzieli metropolię na dwie części.
  • Takeoff – wariacja na temat mapy Stadium z DLC First Strike do gry Call of Duty: Black Ops. Mamy tu do czynienia z bazą rakietową zlokalizowaną na jednej z wysepek Pacyfiku.
  • Dig – wariacja na temat mapy Courtyard z gry Call of Duty: World at War. Areną potyczek staje się tutaj strefa wykopalisk archeologicznych w Afganistanie.

Drugim istotnym elementem omawianego DLC jest wspomniany nowy rozdział dla trybu Zombie, zatytułowany Origins. Trafiamy w nim w alternatywne, dieselpunkowe realia I wojny światowej, gdzie zachodni (francuski) front został opanowany przez hordy zombie. Poradzić sobie z umarlakami będą musieli bohaterowie znani z pierwszej mapy rzeczonego trybu, czyli Tank, Nikolai, Takeo i Rictofen, którzy zwalczając infekcję, przemierzą nie tylko okopy i pola bitew, ale również tajemnicze, posępne ruiny. Na graczy czeka zarówno znany arsenał (wliczając w to drona i czołg Mark IV), jak i nowe gadżety, a wśród zagrożeń oprócz ożywionych zwłok znajdzie się również m.in. wysoki na ponad 300 metrów robot bojowy.

Apocalypse to wielki finał rozdziału historii studia Treyarch, jakim jest gra Call of Duty: Black Ops II” – mówi Mark Lamia, szef zespołu odpowiedzialnego za rzeczony tytuł. – „To doskonałe podsumowanie dla naszych wysiłków i wsparcia udzielanego nam przez fanów (…) Apocalypse jest DLC, którego nasi fani nigdy nie zapomną.”

Jak zostało wspomniane na wstępie, omawiane rozszerzenie będzie dostępne od 27 sierpnia, początkowo tylko dla posiadaczy konsoli Xbox 360. Jego cena wyniesie 1200 punktów Microsoftu (około 60 zł), lecz właściciele przepustki Season Pass pobiorą je za darmo. Wersje na pozostałe platformy (PC i PlayStation 3) tradycyjnie staną się dostępne około miesiąc po edycji xboksowej, czyli w drugiej połowie września. Przypomnijmy też, że od kilku dni właściciele pecetów i PlayStation 3 mogą cieszyć się przedostatnim rozszerzeniem do Black Ops II, zatytułowanym Vengeance.