Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2013, 12:38

autor: Hed

Etherium to nowa strategia sci-fi twórców Stellar Impact

Etherium to nowa produkcja studia Tindalos Interactive, znanego z gry Stellar Impact, którą wyda firma Focus Home Interactive w czerwcu 2014 roku. W tej strategii czasu rzeczywistego pokierujemy jedną z trzech frakcji, walczących o kontrolę nad planetą bogatą w tajemniczy surowiec.

Etherium to nowa gra autorów Stellar Impact.
Etherium to nowa gra autorów Stellar Impact.

Studio Tindalos Interactive pracuje nad nową strategią czasu rzeczywistego, zatytułowaną Etherium. Producent znany z gry Stellar Impact ponownie zabierze nas do uniwersum science-ficion i pozwoli pokierować jedną z trzech frakcji, walczących o kontrolę nad planetą bogatą w złoża tytułowego surowca, który ma tajemnicze właściwości. Etherium zostanie wydane przez firmę Focus Home Interactive w czerwcu 2014 roku na komputerach osobistych.

Etherium:
  • Nowa strategia czasu rzeczywistego twórców Stellar Impact
  • Pokierujemy w niej jedną z trzech frakcji walczących o kontrolę nad pewną planetą
  • W walce wykorzystamy takie taktyki jak kontrolowanie pogody czy przewidywanie przyszłości
  • Premierę zaplanowano na czerwiec 2014 roku

Etherium ma wyróżniać się na tle innych produkcji tego typu za sprawą paru elementów. Po pierwsze, każda z trzech frakcji będzie miała własną charakterystykę, w tym technologie, umiejętności specjalne oraz mocne i słabe punkty. Przykładami mogą być szpiegostwo, przewidywanie przyszłości czy kontrolowanie warunków atmosferycznych. System dynamicznej pogody wykorzystamy w walce, np. przyzywając burzę piaskową, by ukryć jednostki.

W grze pokierujemy jedną z trzech frakcji.
W grze pokierujemy jedną z trzech frakcji.

Twórcy Stellar Impact szykują kampanię solową, która będzie nieliniowa - powalczymy w niej o terytorium. Ponadto na poszczególnych kontynentach i księżycach trafimy na inne układy geograficzne i warunki klimatyczne - pustynie, dżungle, bagna czy światy zlodowaciałe. W kampanii trzeba też będzie dbać o kontakty z sześcioma drugorzędnymi frakcjami, które zostaną naszymi wrogami lub sprzymierzeńcami. W Etherium pojawi się multiplayer dla 4 osób.

  1. Oficjalna strona studia Tindalos Interactive

Tindalos Interactive to paryskie studio, które ma na koncie tylko jedną produkcję – wspomnianą Stellar Impact. Jakość tego tytułu pozwala jednak sądzić, że Etherium będzie ciekawą propozycją dla fanów gatunku. Stellar Impact został bowiem wydany w 2011 roku i spotkał się z dobrym przyjęciem recenzentów oraz graczy. Jest to produkcja łącząca elementy gier typu MOBA ze strategią czasu rzeczywistego. Dowodzimy w niej statkiem kosmicznym.