Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2014, 08:39

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

[News zaktualizowany] The Last of Us: Left Behind ukaże się 14 lutego?

W amerykańskim PlayStation Store pojawiła się karta dodatku Left Behind do gry The Last of Us. Według niej, tytuł ukaże się w Walentynki, czyli 14 lutego. Niestety ani deweloper (studio Naughty Dog), ani wydawca (koncern Sony) nie zajęli oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Na oficjalnej stronie gry The Last of Us potwierdzono wczorajsze doniesienia. Rozszerzenie Left Behind ukaże się w PlayStation Store 14 lutego 2014 roku.

The Last of Us: Left Behind – karta produkcji w amerykańskim PlayStation Store. - The Last of Us: Left Behind ukaże się 14 lutego? - wiadomość - 2014-01-16
The Last of Us: Left Behind – karta produkcji w amerykańskim PlayStation Store.

W listopadzie 2013 roku studio Naughty Dog zapowiedziało rozszerzenie fabularne do gry The Last of Us – jednej z najlepszych produkcji dostępnych na konsoli PlayStation 3. Natomiast wczoraj poznaliśmy kolejne szczegóły na jego temat. Do kompletu brakowało właściwie jedynie daty premiery, ale wydaje się, że właśnie dowiedzieliśmy się i tego. W amerykańskim PlayStation Store pojawiła się karta tytułu i stosowna grafika zwiastująca nadejście Left Behind 14 lutego. Niestety obecnie nie wiemy, czy jest to zwykły błąd, czy też obsługa sklepu pośpieszyła się z aktualizacją oferty. Na stosowne wyjaśnienia musimy jeszcze poczekać, niemniej z pewnością byłby to miły prezent na Walentynki.

The Last of Us: Left Behind pozwoli nam pokierować Ellie – sojuszniczką Joela z podstawowej wersji gry, której towarzyszyć będzie jej najlepsza przyjaciółka Riley. Akcja rozszerzenia rozgrywać ma się przed znanymi już wydarzeniami, na terenie szkoły wojskowej objętej kwarantanną, do której uczęszczają obie dziewczyny. Jak już wiemy, tytuł zapewni nie tylko kolejną dawkę wciągającej rozgrywki, ale także ukaże relacje panujące pomiędzy obiema bohaterkami. Będzie to jedyny dodatek fabularny do The Last of Us – przynajmniej tak wynika z ujawnionych wcześniej planów.

The Last of Us: Left Behind ukaże się 14 lutego? - ilustracja #2

The Last of Us: Left Behind ukaże się 14 lutego? - ilustracja #3The Last of Us to gra akcji na konsolę PlayStation 3 z czerwca 2013 roku. Akcja produkcji rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w świecie zniszczonym przez tajemniczą zarazę. Gracz wciela się w jednego z ocalałych – Joela, któremu towarzyszy dziewczyna o imieniu Ellie. Tytuł został bardzo ciepło przyjęty, uzyskując średnią ocen w serwisie Metacritic równą 95 punktom.

Za produkcję odpowiada studio Naughty Dog – jeden z najlepszych deweloperów w branży. Firma ma na swoim koncie szereg klasycznych produkcji – od pierwszych odsłon Crasha, przez serię Jak, po Uncharted. Przy okazji warto wspomnieć, że trwają już prace nad czwartą odsłoną tej marki, przeznaczoną na PlayStation 4.