Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2014, 20:40

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6 -12 stycznia 2014 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku działo się sporo. Zapowiedziano mobilną wersję nadchodzącej planszówki, wypuszczono dwa zwiastuny rodzimych projektów oraz zapowiedziano kilka turniejów.

Planszówka osadzona w świecie Wiedźmina doczeka się wersji na tablety. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6 -12 stycznia 2014 r.) - wiadomość - 2014-01-13
Planszówka osadzona w świecie Wiedźmina doczeka się wersji na tablety.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

The Witcher Adventure Game

Studio CD Projekt RED oficjalnie ujawniło The Witcher Adventure Game, czyli planszówkę osadzoną w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Na zachodzie projekt wyda firma Fantasy Flight Games. W naszym kraju gra ukaże się jako Wiedźmin Gra Przygodowa nakładem firmy CDP.pl. Trwają również prace nad wersją na tablety z systemami iOS i Android.

Zasady The Witcher Adventure Game zaprojektował Ignacy Trzewiczek, czyli autor takich planszówek jak Stronghold, Wichcraft, Konwój czy Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island. Produkcja przeznaczona będzie dla 2-4 graczy i pozwoli na wcielenie się w Geralta, Triss Merigold, Jaskiera lub krasnoludzkiego wojownika Yarpena Zigrina. Premiera nastąpi jeszcze w tym roku.

 1. The Witcher Adventure Game – oficjalna strona gry

Pozostałe wieści

Pierwszy materiał video z Get Even

Studio The Farm 51 wypuściło pierwszy zwiastun gry Get Even. Niewiele można z niego wywnioskować jeśli chodzi o fabułę, czy mechanizmy rozgrywki, ale materiał pozwala zobaczyć próbki technologii graficznej. Ten aspekt jest wyjątkowo ciekawy, gdyż autorzy do opracowania modeli lokacji i postaci wykorzystali laserowe skanowanie rzeczywistych obiektów oraz ludzi.

Przypomnijmy, że Get Even ukaże się na komputerach PC i konsolach nowej generacji w 2015 roku. Poza oprawą wizualną intrygująco zapowiada się także tryb multiplayer, w którym użytkownicy będą mogli przejąć rolę postaci niezależnych walczących z graczem przechodzącym kampanię.

Nowy zwiastun Rambo: The Video Game

W minionym tygodniu opublikowano także nowy zwiastun innej polskiej produkcji, czyli Rambo: The Video Game. Gra postaje w studiu Teyon Games i ukaże się na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Niestety, filmik nie zachwyca jakością grafiki, ale liczymy na to, że autorzy wynagrodzą to satysfakcjonującą rozgrywką.

World of Tanks – europejskie finały trzeciego sezonu odbędą się w Polsce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6 -12 stycznia 2014 r.) - ilustracja #3

Firma Wargaming.net ogłosiła, że 24 i 25 stycznia odbędą się zawody, które wyłonią maksymalnie dwie spośród sześciu najlepszych europejskich drużyn. Następnie zmierzą się one z mistrzami z całego świata w Wielkim Finale. Zwycięzcy Finałów Regionalnych w Polsce otrzymają nagrodę w wysokości 100 tysięcy euro.

Mistrzostwa Polski w Pro Evolution Soccer 2014

Polskiego turnieju mogą wypatrywać również fani wirtualnej piłki nożnej. We współpracy z firmami Konami i CDP.pl zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w Pro Evolution Soccer 2014 na Playstation 3. Pula nagród wyniesie dwa tysiące złotych i zostanie podzielona między trzech najlepszych zawodników wyłonionych w pięciu turniejach eliminacyjnych.

Harmonogram eliminacji:

 1. I turniej eliminacyjny – 18 stycznia 2014r. – godzina 19:00
 2. II turniej eliminacyjny – 25 stycznia 2014r. – godzina 19:00
 3. III turniej eliminacyjny – 05 luty 2014r. – godzina 19:00
 4. IV turniej eliminacyjny – 15 luty 2014r. – godzina 19:00
 5. V turniej eliminacyjny – 22 luty 2014r. – godzina 19:00
 6. Otwarty Ladder PES 2014 – do 22 lutego 2014r.

Edycja przedpremierowa gry Thief

Firma Cenega wypuściła na półki polskich sklepów Edycję przedpremierową Thief. Kosztuje ona 39,99 zł i upoważnia do uzyskania zniżki przy kupnie wydania premierowego gry na wybraną platformę sprzętową (PC, PS3, Xbox 360 oraz PS4).

Ponadto w pudełku znalazły się następujące atrakcje:

 1. Oryginalna koszulka z motywem z gry,
 2. Kod do pobrania ścieżki dźwiękowej z gry (dostępna od dnia premiery gry),
 3. Gwarantowany dostęp do ekskluzywnej misji Włamanie do banku.
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6 -12 stycznia 2014 r.) - ilustracja #4

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (6-10 stycznia 2013)
 2. Simsów ci u nas dostatek. Top Empik - Tydzień 1