Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2013, 11:51

autor: Draug

Call of Duty: Ghosts – ujawniono zawartość przepustki sezonowej i planowanych DLC

Udostępniono nowy film z gry Call of Duty: Ghosts, który ujawnia informacje na temat przepustki sezonowej i objętych nią czterech paczek DLC (zaplanowanych na przyszły rok). Przepustka gwarantuje też dostęp do kilku innych bonusów.

Od samego początku oczywistym było, że pojawienie się DLC do Call of Duty: Ghosts jest tylko kwestią czasu. Firma Activision, wydawca wspomnianego tytułu, podzieliła się właśnie oficjalnymi informacjami na temat przepustki sezonowej i dodatków, które wejdą w jej skład:

  • Cztery DLC (zatytułowane kolejno Onslaught, Devastation, Invasion i Nemesis).
  • Multiplayerowa mapa Free Fall, która pierwotnie była dodatkiem do zamówień przedpremierowych (więcej na jej temat przeczytacie w tej wiadomości).
  • Team Leader Digital Pack, czyli pakiet małych dodatków (unikatowa głowa postaci w trybie wieloosobowym, kamuflażowa skórka na broń, celownik, a także takie elementy profilu gracza jak karta, tło i naszywka).

Co wejdzie w skład wspomnianych DLC? Ogólnie rzecz ujmując, ich zawartość będzie analogiczna do tego, z czym mieliśmy do czynienia w poprzednich odsłonach serii (jak chociażby ostatniej, czyli Call of Duty: Black Ops II). W każdym dodatku znajdziemy zatem cztery mapy do multiplayera, garść nowych broni, a także kolejny rozdział trybu Extinction.

Pierwsze litery tytułów kolejnych DLC układają się w słowo ODIN. Przypadek? Nie sądzę. - Call of Duty: Ghosts – ujawniono zawartość przepustki sezonowej i planowanych DLC - wiadomość - 2013-12-20
Pierwsze litery tytułów kolejnych DLC układają się w słowo ODIN. Przypadek? Nie sądzę.

Sugerowana cena przepustki sezonowej wynosi 199,99 zł w przypadku PlayStation i Xboksa oraz 49,99 euro (w przeliczeniu około 208 zł) na Steamie. Nabywając ją, oszczędzimy prawdopodobnie około 40 zł w porównaniu z sytuacją, gdybyśmy kupowali każde DLC oddzielnie. Co więcej, jeżeli kupimy przepustkę dla gry w wersji na Xboksa 360 lub PlayStation 3, a w międzyczasie przesiądziemy się na konsolę nowej generacji z tej samej rodziny, przy okazji dokonując ulepszenia Call of Duty: Ghosts, dostęp do dodatków zostanie nam automatycznie przyznany również na drugiej platformie sprzętowej (bez dodatkowych opłat). Przypomnijmy, że wspomniana aktualizacja gry do wersji next-genowej kosztuje 39 zł, lecz jej dokonanie będzie możliwe tylko do 31 maja przyszłego roku.

Niestety, nie ujawniono, kiedy pojawi się pierwsze z planowanych DLC, czyli Onslaught – wiemy tylko, że wszystkie dodatki ukażą się w ciągu przyszłego roku. Uprzedzono również, że rozszerzenia mogą nie być dostępne na wszystkich platformach sprzętowych (możliwe, że posiadacze Wii U znów zostaną pominięci), ponadto daty ich premier w wersjach na poszczególne urządzenia mogą się od siebie różnić. Czyżby użytkownicy Xboksów ponownie mieli cieszyć się dodatkami na miesiąc wcześniej niż właściciele innych platform? Zapewne przekonamy się o tym niedługo.