Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2014, 15:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Ace Combat: Assault Horizon, Titanfall) 25/2/14

Dziś piszemy m.in. o pecetowej wersji Ace Combat: Assault Horizon, wielkości instalacji gry Titanfall na Xboksie One, zakończeniu beta testów Diablo III: Reaper of Souls, a także o obniżeniu ceny Xboksa One w Wielkiej Brytanii. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Hammerwatch

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Hammerwatch. Dzieło studia Crackshell można aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 4,49 euro (ok. 18 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Ace Combat: Assault Horizon

Firma Namco Bandai udostępniła patcha do pecetowej wersji gry Ace Combat: Assault Horizon, po którego zainstalowaniu produkcja przestaje wykorzystywać usługę Games for Windows Live na rzecz Steamworks. Nie wpływa to negatywnie na dotychczasowe postępy i bez problemu można przenieść swoje save’y i osiągnięcia do wersji na Steama – o ile dokonamy transferu do 1 kwietnia. Szczegóły na temat całego procesu znajdziecie pod tym adresem.

Xbox One

Firma Microsoft od 28 lutego oficjalnie obniży cenę Xboksa One w Wielkiej Brytanii o 30 funtów (ok. 150 zł). Oznacza to, że od piątku konsola nowej generacji amerykańskiego koncernu będzie kosztować 399 funtów (ok. 2020 zł). Dla porównania, sugerowana cena PlayStation 4 w Wielkiej Brytanii to 349 funtów (1765 zł). Na razie firma Microsoft nie mówi nic o obniżkach na innych rynkach.

Diablo III: Reaper of Souls

Firma Blizzard Entertainment w ramach przygotowań do wprowadzenia aktualizacji 2.0.1 wyłączyła publiczny serwer testowy Diablo III: Reaper of Souls. Oznacza to, że zakończono zamknięte beta testy dodatku, a stan kont biorących w nich udział został wyzerowany. Twórcy obiecują więcej informacji na temat aktualizacji 2.0.1 w najbliższym czasie.

Titanfall

Firma Electronic Arts ogłosiła, że gra Titanfall w wersji na Xboksa One będzie wymagała zainstalowania „do 40 GB” danych na dysku twardym konsoli. Podobną ilość miejsca trzeba było przygotować przy instalacji Battlefielda 4 (33 GB) oraz Call of Duty: Ghosts (39 GB). Titanfall zadebiutuje 13 marca bieżącego roku w Europie na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360.

Console Wars

Serwis Book Trade donosi, że wytwórnia Sony Pictures pracuje nad dwoma adaptacjami filmowymi książki Console Wars autorstwa Blake’a Harrisa. Opowiada ona o tytułowej wojnie konsol pomiędzy platformami sprzętowymi firm Nintendo oraz Sega w latach 90. ubiegłego wieku. Reżyserią i scenariuszem pierwszego filmu zajmą się Seth Rogen oraz Evan Goldberg (Supersamiec, Boski chillout, To już jest koniec). Równocześnie przygotowany zostanie dokument, w którym oboje przejmą rolę producentów. Książka Console Wars zadebiutuje na rynku w sierpniu 2014 roku. Data premiery filmów nie jest znana.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Digital Combat Simulator: MiG-21Bis Fishbed
 2. Goat Simulator
 3. Cold Alley
 4. Combat Mission: Red Thunder
 5. Super Dangerous 2: Farewell Despair Academy
 6. Wolfenstein: The New Order
 7. Horizon
 8. Dungeon Defenders II
 9. The Incredible Toon Machine
 10. Windborne
 11. Hospital Havoc
 12. Drums of War
 13. World Tour Fishing
 14. Hugo Troll Wars
 15. Hugo Troll Race
 16. Kyn
 17. Line of Defense Tactics
 18. Matador
 19. realMYST: Masterpiece Edition
 20. Realm of the Mad God

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Hyperdimension Idol Neptunia PP – trailer
 2. Mugen Souls Z – trailer
 3. World Tour Fishing – trailer
 4. Goat Simulator – trailer
 5. The Book of Unwritten Tales 2 – Kickstarter video
 6. Bound by Flame – trailer
 7. Tom Clancy’s EndWar Online – Tech Assault trailer
 8. Divinity: Grzech Pierworodny – Spring is Coming trailer
 9. Dark Souls II – dziennik dewelopera – mroczne intencje
 10. inFamous: Second Son – reklama telewizyjna
 11. Castlevania: Lords of Shadow 2 – zwiastun na premierę