Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCWWW
Okładka Hugo Troll Wars (PC)

Hugo Troll Wars

Pierwsza gra strategiczna w historii cyklu Hugo. Nasz bohater jako król trolli staje na czele swej armii, aby stawić czoła odwiecznej przeciwniczce – czarownicy Scylli. Mechanika zabawy łączy w sobie elementy gier RTS oraz tower defence.

Strategiczne | RTS | tower defense | PvP | facebook | społecznościowe

Okładka Hugo Troll Wars (PC)

producent: Hugo Games

wydawca: Hugo Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

19lis2013

PC

11gru2013

WWW

Hugo Troll Wars to pierwsza w historii serii Hugo gra strategiczna, łącząca mechanikę gier RTS oraz tower defence. W grze możemy opowiedzieć się po stronie dobra, jakie reprezentuje popularny troll Hugo i jego pobratymcy, lub zła, uosabianego przez jego odwieczną przeciwniczkę, czarownicę Scyllę. Produkcja, za którą odpowiada firma Hugo Games, została wydana pierwotnie na szerokiej gamie urządzeń mobilnych, a później udostępniono ją także użytkownikom systemu Windows 8.1 i Facebooka.

Dawno, dawno temu, na dalekiej północy rozpoczął się konflikt pewnej czarownicy i trolla, który – zanim oboje się obejrzeli – przerodził się w otwartą i zażartą wojnę. Mimo upływu lat i wielu potyczek jakie przyszło im ze sobą toczyć, spór pozostał nierozstrzygnięty. Teraz to przed graczami stoi zadanie, by połączyć swe siły z królem Trolli Hugo lub ze złą królową czarownic Scyllą i przechylić losy konfliktu na jedną ze stron. W tym celu musimy stworzyć i rozwinąć prężnie działającą osadę oraz wyszkolić swą armię wojowników, czarnoksiężników i smoków, by poprowadzić ją do ostatecznego zwycięstwa nad przeciwnikiem.

Mechanika gry czerpie garściami z popularnych strategii czasu rzeczywistego, gdzie podstawowym zadaniem graczy jest rozbudowa bazy i dbanie o odpowiednie zapasy surowców. Wznoszone budynki podzielono na kilka głównych grup: gromadzące surowcowe (pozyskiwanie i składowanie złota oraz wosku), militarne (takie jak zbrojownia, centrum dowodzenia czy warsztat wynalazcy) oraz obronne (mury, działa, moździerze, wieże łucznicze i rozmaite pułapki). Budynki każdej ze stron różnią się tylko wyglądem, zaś ich właściwości pozostają takie same. Kiedy już odpowiednio zabezpieczymy naszą bazę i wykształcimy mocną armię, możemy ruszać do boju, wybierając jeden z dostępnych trybów rozgrywki.

Zasadniczą częścią gry jest przeznaczona dla jednego gracza kampania, składająca się z szeregu misji rozgrywanych na terenach leśnych, bagnistych i górzystych. Ponieważ jednak Troll Wars tworzony był głównie z myślą o użytkownikach mobilnych, zabawę urozmaicono, wprowadzając do rozgrywki elementy społecznościowe i rywalizację pomiędzy graczami w trybie PvP. Podczas gry możemy sprawdzić naszą armię w pojedynku z losowo wybranym graczem. Możemy również przystąpić do sojuszu i w trybie kooperacyjnym stoczyć batalię ze znacznie potężniejszym przeciwnikiem. Ponieważ tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play, nieodłącznym jego elementem jest sklep, w którym możemy zaopatrywać się w surowce i rozmaite wspomagacze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Hugo Troll Wars

12+

Wymagania sprzętowe Hugo Troll Wars

PC Windows

Rekomendowane: 90 MB HDD, Windows 8.1

PC
WWW