Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Digital Combat Simulator: MiG-21Bis Fishbed (PC)

Digital Combat Simulator: MiG-21Bis Fishbed PC

DCS: MiG-21Bis Fishbed

Pierwszy stworzony przez graczy symulator lotu, udostępniony przez firmę Eagle Dynamics w ramach usługi DCS: World. Gra koncentruje się na jednym z najważniejszych współczesnych samolotów myśliwskich, MiG-21Bis, produkowanym nieprzerwanie w latach 1959-1987.

To jest dodatek do gry Digital Combat Simulator World.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Digital Combat Simulator: MiG-21Bis Fishbed (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18września2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DCS: MiG-21Bis to pierwszy, opracowany poza firmą Eagle Dynamics, symulator lotu udostępniony w ramach usługi DCS: World, integrującej w jednym środowisku wszystkie produkty sygnowane marką Digital Combat Simulator. Produkcja powstała przy wykorzystaniu narzędzi udostępnionych przez Eagle Dynamics, a w pracach nad grą uczestniczył jeden z najbardziej cenionych modderów serii DCS – Laszlo Becz, który jednak opuścił zespół na krótko przed premierą.

Gra skupia się na jednym z najbardziej ikonicznych modeli myśliwców w historii lotnictwa wojskowego – rosyjskim MiG-u 21Bis. Stanowi on czwartą generację maszyny, której produkcja trwała nieprzerwanie w latach 1959-1987. Do grona największych użytkowników myśliwca należały siły zbrojne takich krajów jak ZSRR, Indie, Syria, Egipt, Irak, Wietnam, Kuba, Korea Północna, Libia oraz praktycznie cały blok wschodni (w tym w latach 1963-2003 również Polska). MiG-21 wykorzystywany był m.in. podczas wojny w Wietnamie, konfliktu na Bliskim Wschodzie w latach 60-tych i 70-tych oraz we wczesnych etapach wojny w Afganistanie.

Zgodnie z ideą serii DCS, wspomniana maszyna została w grze dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, włączając w to nieco archaiczną awionikę i typowo radziecki styl wykonania. Autor gry skupił się w szczególności na usprawnionym i bardziej realistycznym zachowaniu samolotu, bazując na doświadczeniach faktycznych pilotów MiG-a. Szczegółowo odwzorowano 6-stopniowy kokpit maszyny oraz wszystkie instrumenty pokładowe, elektrykę, nawigację, radar, silnik oraz systemy uzbrojenia. MiG-21Bis wykorzystuje ponad tuzin broni typu powietrze-powietrze i powietrze-ziemia – zarówno tych konwencjonalnych (jak pociski, rakiety, bomby i działka 23mm), jak i rzadziej wykorzystywanych pocisków naprowadzanych czy bomb z opóźnionym zapłonem.

Twórcy wykorzystali do maksimum możliwości oferowane przez zastosowany w serii silnik graficzny, co zaowocowało wysokiej jakości oprawą. Wisienką na torcie jest ponad 20 skórek, oddających faktyczne malowanie samolotu w wykorzystujących go siłach powietrznych. Sterowanie nie odbiega w sposób znaczący od poprzednich odsłon cyklu: kokpit jest w pełni interaktywny, a opanowanie wszystkich instrumentów pokładowych i tajników awioniki wymaga zaawansowanego treningu. Dzięki integracji z usługą DCS: World gra pozwala oczywiście na zabawę w wielu trybach multiplayer, także wspólnie z posiadaczami innych gier z serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena czytelników: 9,4 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Digital Combat Simulator: MiG-21Bis Fishbed

Wymagania wiekowe Digital Combat Simulator: MiG-21Bis Fishbed

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Digital Combat Simulator: MiG-21Bis Fishbed

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8 64-bit