Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Falcon 4.0: Allied Force (PC)

Falcon 4.0: Allied Force PC

Falcon 4.0: Allied Force to realistyczny symulator samolotu F-16 Falcon, który należy traktować w kategorii reedycji gry Falcon 4.0 opublikowanej w grudniu 1998 roku.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Falcon 4.0: Allied Force (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28czerwca2005

Falcon 4.0: Allied Force to realistyczny symulator samolotu F-16 Falcon, który należy traktować w kategorii reedycji gry Falcon 4.0 opublikowanej w grudniu 1998 roku. Przeróbką programu pod dzisiejsze standardy zajęła się firma Graphsim Entertainment, a całość została wydana dzięki koncernowi Atari.

Jeśli chodzi o zasadniczą rozgrywkę, w Falcon 4.0: Allied Force znajdziemy trzy, różniące się pomiędzy sobą wersje myśliwców F-16, bogaty wybór misji w Korei i na Bałkanach (autorzy przygotowali osiemnaście kampanii dla tego ostatniego scenariusza), najpopularniejsze środki zagłady, które można „podpiąć” pod naszą maszynę, a także różne smaczki towarzyszące zabawie, np. realistyczne komunikaty kierowane do kabiny pilota drogą radiową.

W Falcon 4.0: Allied Force zobaczymy nie tylko nowy silnik graficzny, pozwalający np. na uzyskanie wysokich rozdzielczości, ale także poprawioną inteligencję komputerowego przeciwnika, wykazującego lepsze opanowanie wrogich maszyn podczas lotu. Gracze, którym nie wystarcza strzelanie do przygotowanego przez programistów firmy Graphsim Entertainment celu, mogą również zmierzyć się z rywalem z krwi i kości, a to wszystko dzięki usprawnionemu trybowi multiplayer, z nowatorskim i łatwym w użyciu interfejsem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 235 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Falcon 4.0: Allied Force

12+

Wymagania sprzętowe Falcon 4.0: Allied Force

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512MB RAM
  • karta graficzna 128MB
  • 1.5 GB HDD
Graficzne udoskonalenie Falcon 4.0: Allied Force

wiadomość26 października 2005

Całkiem niedawno pisaliśmy, iż Allied Force, czyli nowa wersja legendarnego Falcona 4.0 spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem, zarówno przez fanów jak i recenzentów branżowych. Nie dziwi więc dzisiejsza wieść o dodatku do niej. Nosi on tytuł HiTilesAF, a stworzył go w całości Tom Waelti, który rzecz jasna jest jednym z developerów oryginalnej gry.

Falcon 4.0 - stary ale jary

wiadomość11 października 2005

Firma Lead Pursuit LLC zebrała bardzo wysokie noty od prasy branżowej za swój pierwszy produkt, Falcon 4.0: Allied Force. Wygląda więc na to, iż Falcon 4.0 z roku 1998 powrócił w glorii i chwale. Nowa wersja, uznanego za najbardziej realistyczny, symulatora lotu okazała się znakomita.

Falcon 4.0: Allied Force od września dostępny również w Europie
Falcon 4.0: Allied Force od września dostępny również w Europie

wiadomość26 lipca 2005

Nowa, odświeżona wersja popularnej gry Falcon 4.0 trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, o czym poinformowała wczoraj firma Lead Pursuit LLC. Program pojawi się w tamtejszych sklepach już 16 września. Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych produkt ten można kupić od 28 czerwca bieżącego roku.

Falcon 4.0: Allied Force i dwurdzeniowe procesory

wiadomość21 czerwca 2005

"Nieśmiertelny" symulator lotniczy, Falcon 4.0, który już 28 czerwca pojawi się z podtytułem Allied Force, zaskoczy swoich fanów jeszcze jedną funkcjonalnością. Otóż twórcy gry zapowiedzieli, iż będzie ona wspierać dwurdzeniowe procesory. Drugi rdzeń ma w zamierzeniach znacznie ulepszyć jakość i wydajność rozgrywki.

W czerwcu dostaniemy lepszą wersję Falcon 4.0
W czerwcu dostaniemy lepszą wersję Falcon 4.0

wiadomość27 kwietnia 2005

28 czerwca w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje gra Falcon 4.0: Allied Force, którą należy traktować jako reedycję opublikowanego w grudniu 1998 roku programu Falcon 4.0. Przeróbką programu pod dzisiejsze standardy zajęła się firma Graphsim Entertainment, a całość została wydana dzięki koncernowi Atari.