Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Hospital Havoc (NDS)
OkładkaHospital Havoc (NDS)

Hospital Havoc NDS

Humorystyczna gra zręcznościowa, należąca do gatunku time management games. Wcielamy się w lekarza, a naszym zadaniem jest zapanowanie nad chaosem w szpitalu i rozładowanie długiej kolejki pacjentów.

Zręcznościowe | time management | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hospital Havoc Premiera NDS

19lipca2010

producent: Bloober Team wydawca: Hands-On Mobile Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hospital Havoc to nieco zwariowana gra zręcznościowa z gatunku zarządzania czasem, w której jako doktor musimy zapanować nad panującym w szpitalu chaosem. Aby rozładować kolejkę oczekujących pacjentów będziemy musieli sprawnie stawiać diagnozy, ordynować odpowiednie leczenie i nie dopuścić do tego, aby któryś z naszych podopiecznych pożegnał się z życiem na naszym dyżurze. Produkcja zadebiutowała w 2009 roku na platformach mobilnych z systemem iOS, a za jej powstanie odpowiada krakowskie studio deweloperskie Bloober Team.

W grze Krakowian, niczym w rodzimej służbie zdrowia największym problemem jest stale powiększająca się kolejka pacjentów i brak wystarczającej ilości miejsc w szpitalu. Każdemu z oczekujących musimy jednak poświęcić wystarczająco dużo uwagi aby przyjąć go na oddział, postawić diagnozę, zastosować odpowiednie leczenie i upewnić się, że opuszczając naszą placówkę wciąż jeszcze żyje. Naszym głównym przeciwnikiem jest szybko upływający czas, który w przypadku niektórych schorzeń (a jest ich 19) ma ogromne znaczenie. W naszej posłudze pomagać nam będą na szczęście rozmaite power-upy oraz kompetentne pielęgniarki, do których obowiązków należeć będzie m.in. zmiana pościeli oraz dbanie o odpowiednią czystość szpitala, która ma dość istotny wpływ na nasz wynik punktowy.

Hospital Havoc oferuje pięć stopni trudności, a zabawę możemy toczyć w trzech różnych trybach gry. Najważniejszym z nich jest złożona z 20 poziomów kariera, w którą wprowadza nas 5 leveli szkoleniowych. Podczas zabawy poziom trudności wzrasta, a w każdym z etapów musimy koncentrować się na innego rodzaju celach, aby osiągnąć potrzebny do zwycięstwa wynik punktowy. W trybie scenariusza musimy sprostać zupełnie nowym wyzwaniom, wśród których znajdą się także i zombie. Dla najwytrwalszych graczy przeznaczono tryb swobodnej rozgrywki, w którym sami definiujemy limit czasowy, liczbę szpitalnych łóżek oraz ilość power-upów i dostępny na oddziale sprzęt.

Oprawa graficzna gry złożona jest z dwuwymiarowych sprite’ów, choć autorzy zadbali o jej dopracowanie, szczegółowość oraz jakość animacji. Dodatkowo mamy możliwość customizacji wyglądu naszych lekarzy i pielęgniarek. Warstwę dźwiękową zrealizowano poprawnie. Wprawdzie w grze nie usłyszymy muzyki, lecz towarzyszyć nam będą stale głosy gadatliwych pacjentów, opowiadających o swoich schorzeniach.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Hospital Havoc: Odpowiednia dla każdego wieku.

Hospital Havoc Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo DSi Shop