Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Incredible Toon Machine (PC)
OkładkaThe Incredible Toon Machine (PC)

The Incredible Toon Machine PC

Kontynuacja kreskówkowego spin-offa popularnej serii logicznej The Incredible Machine. Po raz kolejny spotykamy się z Sidem i Alem, rozwiązując dedykowane młodszym graczom zagadki logiczne i ciesząc oczy zabawnymi animacjami w kreskówkowym stylu.

Logiczne | dla dzieci

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Incredible Toon Machine Premiera PC

31grudnia1994

producent: Dynamix / Jeff Tunnell Productions wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Incredible Toon Machine to sequel wydanej w 1993 roku gry Sid & Al's Incredible Toons, stanowiącej kreskówkowy spin-off serii logicznej The Incredible Machine, wykreowanej przez Jeffa Tunnella. Gra rozwija pomysły zawarte w pierwowzorze, oferując dedykowaną młodszym graczom wspaniałą logiczną rozrywkę w nieco odświeżonej względem poprzedniczki oprawie.

Jak w całym cyklu The Incredible Machine, celem graczy jest stworzenie sprawnie funkcjonującej maszyny zdolnej wykonać zlecone przez komputer zadanie. Do dyspozycji mamy ponad 70 różnych gadżetów, których właściwości możemy wykorzystać. Różnica w stosunku do oryginału polega na tym, że cała zabawa toczy się w charakterystycznym, kreskówkowym klimacie i – co za tym idzie – przeznaczona jest dla młodszego grona odbiorców (od lat 6 wzwyż). Naszym zmaganiom towarzyszą sympatyczni bohaterowie, mysz Sid oraz kot Al, zaś w tej odsłonie do grona postaci dołączyły kolejne animowane zwierzątka. Twórcy przygotowali 130 wymagających poziomów, okraszonych mnóstwem zabawnych, kreskówkowych animacji.

Ponieważ gra dedykowana jest przede wszystkim dzieciakom, zarówno poziom trudności, jak i tematyka zagadek dostosowane zostały do klimatu gry. Zgodnie z tradycją serii do dyspozycji graczy oddano również edytor, pozwalający na tworzenie własnych poziomów. Nowością w grze jest tryb multiplayer. Pozwala on na rywalizację dwóch graczy na wspólnym lub podzielonym ekranie. The Incredible Toons pracuje tylko w środowisku Windows, więc pewnym modyfikacjom uległ też interfejs oraz oprawa gry. W wersji CD możemy dodatkowo cieszyć oczy animowanymi cut-scenkami z udziałem kreskówkowych postaci, a także słuchać wysokiej jakości muzyki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 FDD / 1 CD

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Incredible Toon Machine: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Incredible Toon Machine Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486SX 33MHz
  • 4 MB RAM
  • Windows 3.x