Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Incredible Machine 2 (PC)

The Incredible Machine 2 PC

The Incredible Machine 2 to druga część wydanej w 1993 roku gry logicznej, w której istotę zabawy stanowi konstruowanie różnych zwariowanych mechanizmów i maszyn.

Logiczne

PC Windows
Okładka The Incredible Machine 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5maja1994

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Incredible Machine zebrał tak pozytywne recenzje, że niedługo po jego premierze, główny pomysłodawca projektu, Jeffrey Tunnell, postanowił jeszcze raz zmierzyć się z tematem i opublikować oficjalną kontynuację gry. Już na pierwszy rzut oka widać, że autorzy zdecydowanie bardziej przyłożyli się do oprawy wizualnej. Żywa i barwna kolorystyka zdystansowała nieco sterylny w tym względzie pierwowzór. Wszystko jest ładniejsze, począwszy od menu, poprzez interfejs, skończywszy na „maszynie” i jej elementach. Nie zmieniła się za to główna koncepcja gry. Wykonujemy więc określone zadania, poprzez umieszczanie na planszy różnorakich elementów. Następnie uruchamiamy „maszynę” i sprawdzamy, czy cel został osiągnięty. Jeżeli nie, to dokonujemy niezbędnych poprawek i tak do skutku. Jako, że autorzy zrezygnowali z systemu punktowego, nie musimy specjalnie się spieszyć, każdy układ można powtarzać wielokrotnie. Wszystkie części maszyny są żywcem przeniesione z części pierwszej, ale pojawiło się także kilkanaście nowych. Ich działanie najlepiej sprawdzić w znakomicie przygotowanym tutorialu, w porównaniu z pierwszą częścią gry, znacznie rozbudowanym. Pozostałe levele zostały podzielone na cztery stopnie trudności, w sumie jest ich wszystkich aż 116. Jeżeli komuś to nie wystarcza, może zaprojektować własne układy, za pomocą wbudowanego w grę edytora.

Podobnie jak pierwsza część gry, tak i The Incredible Machine 2 przeznaczony jest raczej dla bardziej wymagających graczy. Chociaż program zrealizowany jest w przystępny sposób i może przyciągnąć nawet tych, dla których gry logiczne znane były dotąd tylko z nazwy, to śmiem twierdzić, że poświęca mu się jedynie prawdziwi zapaleńcy, dla których rozrywki intelektualne i rozwiązywanie niebanalnych problemów to chleb powszedni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Incredible Machine 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Incredible Machine 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 386SX 25 MHz
  • 2 MB RAM
  • DOS/Windows 3.x
Seria The Incredible Machine powróci?
Seria The Incredible Machine powróci?

wiadomość2 października 2009

Wygląda na to, że jest szansa na powrót The Incredible Machine, czyli świetnej serii gier logicznych znanej starszym posiadaczom pecetów. Prawa do marki zakupiła bowiem firma PushButton Labs, której współzałożycielem jest Jeff Tunnell, jeden z twórców i producentów pierwowzoru wydanego w 1992 roku. Tytuł łączył dobrą zabawę i konieczność myślenia z otwartą strukturą rozgrywki.

The Incredible Machine powraca

wiadomość24 stycznia 2007

Kilkanaście lat temu jedna z najpopularniejszych gier komputerowych wcale nie traktowała o szaleńczym bieganiu z mieczami (ewentualnie pistoletami, toporami, butelkami z benzyną etc.) i eksterminowaniu wrogów czy ściganiu się tuningowanymi samochodami a la bożonarodzeniowe choinki. Bestsellerowy status osiągnęły wtedy logiczne zabawy spod znaku The Incredible Machine, które właśnie powracają.

The Amazing World, czyli mobilna propozycja dla fanów serii The Incredible Machine

wiadomość9 marca 2004

Doświadczonym PeCetowym entuzjastom gier logicznych w pamięć musiał zapaść cykl The Incredible Machine, zapoczątkowany jedenaście lat wstecz przez połączone siły firm Dynamix i Sierra. Chlubną tradycję rzeczonej serii w pewnym sensie kontynuuje produkt, zatytułowany The Amazing World i zadedykowany nowoczesnym przenośnym urządzeniom multimedialnym (m.in. konsola N-Gage oraz telefony komórkowe Nokia 3650, 6600, 7650 i Siemens SX1).