Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Hugo Troll Race (PC)
OkładkaHugo Troll Race (PC)

Hugo Troll Race PC

Kolejny endless runner z zabawnym trollem w roli głównej. Tym razem Hugo bierze udział w szalonym wyścigu drezyną, podczas którego głównym celem jest zbieranie porozrzucanych wzdłuż trasy monet.

Zręcznościowe | dla dzieci | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hugo Troll Race Premiera PC

10lipca2012

producent: Hugo Games wydawca: Software Pyramide Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hugo Troll Race jest kolejną, po Hugo Retro Mania, odsłoną popularnej serii gier dla dzieci, odświeżonej po latach z myślą o użytkownikach tabletów i urządzeń mobilnych. Produkcja firmowana marką Hugo Games bazuje na tej samej mechanice, co jej poprzedniczka. Tym razem jednak nasz sympatyczny troll, zamiast zwiedzać ciasne chodniki kopalni, bierze udział w szalonym wyścigu drezyną.

Hugo Troll Race jest w pewnym sensie remakiem pierwszej pełnoprawnej gry wideo z Hugo w roli głównej, wydanej w 1992 roku na komputery Commodore Amiga. Nasz bohater steruje mknącą przed siebie kolejową drezyną, a jego zadaniem jest zbieranie porozrzucanych wzdłuż trasy monet, które posłużą do zakupu nowych ulepszeń dla pojazdu. Podczas szeregu kolejnych etapów, rozgrywających się w odmiennych sceneriach, na graczy czekają rozmaite niespodzianki. Należą do nich opuszczone szlabany, mknące tuż obok pociągi, pnie powalonych drzew oraz przeciwnicy, których jedynym celem jest przerwać naszą szaloną podróż. Dzięki swojej zręczności Hugo musi unikać kolejnych niebezpieczeństw, zmieniając tor jazdy, schylając się i przeskakując nad przeszkodami.

Oprawa wizualna utrzymana jest w charakterystycznej dla serii, rysunkowej stylistyce, choć ze względu na możliwości urządzeń mobilnych jest dosyć oszczędna i stoi na przeciętnym poziomie. Mimo tego, że gra przeznaczona jest głównie dla dzieci, poziom trudności kolejnych etapów rośnie wyjątkowo szybko, sprawiając, że ich pokonanie staje się nie lada wyzwaniem.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD / dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Hugo Troll Race: Odpowiednia dla każdego wieku.