Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2013, 19:23

Alien Breed wkrótce także na PlayStation 3 i PlayStation Vita

Klasyczny Alien Breed pojawi się wkrótce na konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita, wzbogacony o nową grafikę, tryb multiplayer i wsparcie dla systemu „cross-play”. Informacje zostały potwierdzone przez studio Team17.

Alien Breed – klasy wkrótce także na PS3 i PSV. - Alien Breed powróci na PlayStation 3 i PlayStation Vita - wiadomość - 2013-01-12
Alien Breed – klasy wkrótce także na PS3 i PSV.

Studio Team17 szykuje remake klasycznego Alien Breed na konsole PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Nowa wersja hitu z 1991 roku pojawi się na początku lutego i będzie zawierała podrasowaną grafikę oraz parę innych dodatków. Podobnie jak kilka dotychczasowych tytułów, Alien Breed zostanie wydany w systemie „cross-play”. Dzięki temu posiadacze obu platform będą mogli grać ze sobą w trybie kooperacji i korzystać z tego samego pliku zapisu.

Alien Breed powróci w specjalnej postaci zawierającej dwa tryby graficzne do wyboru – klasyczny (16-bitowy) oraz uwspółcześniony. Team17 doda do tego opcję grania w kooperacji lokalnie lub przez Internet. Wspomniany „cross-play”, system promowany przez Sony, umożliwi prowadzenie wspólnych gier między PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Posiadacze obu platform będą też mogli przejść produkcję na dowolnej z nich, korzystając z tego samego pliku zapisu.

Pomysł uwspółcześnienia klasycznego Alien Breed jest na pewno ciekawy, bo ta gra z Amigi doskonale pasuje do dzisiejszej mody na tytuły retro. Team17 wypuściło już remake tytułu w ramach platformy PS Mobile, obejmującej także PlayStation Vita, oraz na urządzeniach z systemem iOS. W drodze jest także edycja na Androida. Nie zapominajmy, że w ostatnich latach deweloper stworzył nowe odsłony marki o podtytułach Evolution, Assault i Descent.

Alien Breed to klasyczny tytuł z Amigi, utrzymany w stylu starszego hack’n’slasha Gauntlet. Ta produkcja inspirowana serią filmów Obcy zapisała się na stałe w pamięci wielu graczy i doczekała się kilku kontynuacji. Studio Team17, które stworzyło Alien Breed, istnieje od 1990 roku i ma na koncie także popularną serię Worms.

  1. Oficjalna strona studia Team17