Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3ANDPSViOS
Okładka Superfrog HD (PC)
OkładkaSuperfrog HD (PC)

Superfrog HD

Superfrog HD to remake kultowej platformówki 2D od studia Team 17. Wcielamy się w rolę tytułowej Superżaby, która, pokonując kilkanaście krain, musi dopaść i zniszczyć wstrętną wiedźmę.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | reedycje/remastery/remaki | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Superfrog HD Premiera

31lip2013

PS3 PSV

12wrz2013

PC

1maj2014

iOS

9lip2014

AND

producent: Team17 wydawca: Team17 Strona oficjalna

Gry podobne do Superfrog HD

Rayman Origins

Trine 2

Braid

Superfrog HD to odświeżona wersja klasycznej platformówki, która ukazała się na komputery PC i Amiga w latach 90-tych ubiegłego wieku. Projekt opracowało studio Team 17, czyli ten sam zespół, który stworzył pierwowzór.

Fabuła gry utrzymana jest w bajkowej stylistce. Dawno, dawno temu, w bliżej niesprecyzowanym Zaczarowanym Królestwie, żył sobie dobrotliwy książę, jego ukochana i pewna, wstrętna wiedźma. Tej ostatniej nie podobała się panująca sielanka, dlatego postanowiła porwać przyszłą królową, a niesfornego władcę, który z uporem maniaka odrzucał jej awanse, zamienić w żabę. I sczezłby pewnie książę na jakimś zapomnianym bajorze, gdyby nie mały wypadek. W wijącym się nieopodal strumyku znalazł bowiem magiczny eliksir, po skosztowaniu którego poczuł w sobie nieokiełznane moce. Nie namyślając się długo, książę wyruszył na spotkanie przeznaczenia, postanawiając raz na zawsze skończyć z wiedźmą.

Superfrog HD pozostaje wierne regułom rządzącym większością dwuwymiarowych platformówek i zasady gry są stosunkowo proste. Żeby ukończyć dany etap, należy zebrać określoną ilość monet (maksymalnie 99 sztuk) i odnaleźć wyjście. W wykonaniu zadania przeszkadza duża ilość wrogów, a także stacjonarne środki obronne w postaci kolców. Niektóre z potworków można zabić skacząc na nie z góry, inne giną od uderzenia wystrzeliwanej przez żabę piłki. Każdy kontakt z przeciwnikiem kończy się utratą energii naszego bohatera, gdy w końcu i jej zabraknie, pożegnamy się z jednym z kilku żyć. Jak na platformówkę przystało, skakania jest mnóstwo, a poziomy wypełniono skarbami i sekretnymi pomieszczeniami. Gra podzielona jest na sześć zróżnicowanych krain, składających się z czterech mniejszych etapów. Po ukończeniu każdego z nich, przechodzimy do ekranu z jednorękim bandytą, w którym możemy wygrać dodatkowe życie, punkty lub kody do poszczególnych plansz.

Gra oferuje całą zawartość oryginalnego Superfrog oraz spory zestaw nowych poziomów. Tym, co uległo największej zmianie jest oprawa graficzna. Stworzoną ją od podstaw z myślą o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu zamiast widocznych pikseli konsola może wyświetlać obraz przypominający interaktywną kreskówkę. Autorzy dodali także Osiągnięcia oraz edytor poziomów wydłużający zabawę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Superfrog HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Superfrog HD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 90 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
PS3
PC
PSV
iOS
AND