Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2013, 13:40

autor: eLCeBe

Zapowiedziano turniej European World of Tanks Pro League

Firma Wargaming.net ogłosiła nowy turniej dla osób grających w World of Tanks, niezwykle popularną grę akcji typu MMO z czołgami w rolach głównych. Pierwsze rozgrywki nadchodzą wielkimi krokami, a pula nagród wynosi w nich 100 tysięcy euro. W całej przygotowanej przez Wargaming.net lidze będzie można wygrać o wiele więcej.

World of Tanks staje się kolejną dyscypliną e-sportu z poważnymi rozgrywkami. - Zapowiedziano turniej European World of Tanks Pro League - wiadomość - 2013-02-13
World of Tanks staje się kolejną dyscypliną e-sportu z poważnymi rozgrywkami.

European World of Tanks Pro League to nowy turniej przygotowany przez firmę Wargaming.net oraz Electronic Sports League, międzynarodową ligę gier komputerowych. Rozgrywki będą prowadzone oczywiście w grze World of Tanks, darmowym MMO akcji o czołgach z drugiej wojny światowej, autorstwa Wargaming.net. Zawody mają toczyć się zgodnie z zasadami ligi, w której przez cały sezon rywalizować będzie ze sobą 12 najlepszych drużyn. Zaplanowano trzy sezony, każdy z pulą nagród w wysokości 100 tysięcy euro, więc w sumie można wygrać aż 300 tysięcy euro.

Pierwszą imprezą otwierającą turniej European World of Tanks Pro League będzie Intel Extreme Masters na targach CeBIT w Hanowerze, od 5 do 9 marca 2013. Wyłonione zostanie sześć drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach pierwszego sezonu ligi – cztery zwycięskie zespoły oraz dwa, które wywalczą sobie to prawo spośród zespołów, które zajmą miejsca od 5 do 8. Turniej podczas IEM w Hanowerze będzie otwarty, więc każdy zainteresowany zespół może wziąć w nim udział. Pozostałe sześć drużyn, które wezmą udział w lidze zostanie wyłonionych podczas rywalizacji w organizowanych przez Electronic Sports League imprezach Go4WoT i A-Series. Schemat organizacji pierwszego sezonu European World of Tanks Pro League wygląda następująco:

Zapowiedziano turniej European World of Tanks Pro League - ilustracja #2

Po zakończeniu pierwszego sezonu rozgrywek rozpocznie się sezon drugi, do którego zakwalifikuje się sześć najlepszych drużyn z poprzedniego oraz następne sześć wyłonionych na kolejnych turniejach Go4WoT i A-Series. Zostanie też otwarte okienko transferowe – drużyny będą mogły zmieniać składy, a gracze przechodzić do innych teamów. Przebieg rywalizacji w drugim i trzecim sezonie przedstawiają poniższe schematy:

Zapowiedziano turniej European World of Tanks Pro League - ilustracja #3
Zapowiedziano turniej European World of Tanks Pro League - ilustracja #4

Firma Wargaming.net tworzy też w pełni profesjonalną ligę e-sportową, której start planowany jest na pierwszy kwartał tego roku. Na rozgrywki ligi mają składać się turnieje regionalne, rozgrywki pucharowe i finały, a łączna pula nagród ma przekroczyć 2,5 miliona dolarów. World of Tanks gromadzi coraz większą liczbę fanów na całym świecie, a debiut jako dyscyplina e-sportu gra miała podczas World Cyber Games 2012 w Chinach.