Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2013, 19:17

autor: moir

Obsidian Entertainment pragnie stworzyć kolejne RPG w świecie Star Wars

Prezes Obsidian Entertainment, Feargus Urquhart, w rozmowie z serwisem rockpapershotgun.com zdradził plany swojej firmy odnośnie stworzenia kolejnej gry RPG osadzonej w świecie Star Wars.

 Być może doczekamy się kolejnej gry podobnej do Star Wars: Knights of the Old Republic. - Obsidian Entertainment pragnie stworzyć kolejne RPG w świecie Star Wars - wiadomość - 2013-02-08
Być może doczekamy się kolejnej gry podobnej do Star Wars: Knights of the Old Republic.

Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords przez wielu uważany jest za jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat. Wydany 6 grudnia 2004 roku tytuł podbił serca nie tylko zagorzałych fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen, lecz także zwykłych graczy. Choć minęło sporo czasu, wiele osób wciąż ciepło wspomina grę i z chęcią zagrałoby w podobną produkcję, co w świetle wywiadu udzielonego ostatnio przez prezesa Obsidian Entertainment, Feargusa Urquharta, wydaje się być wielce prawdopodobne. W rozmowie z serwisem rockpapershotgun.com stwierdził on, że jego firma rozważa rozpoczęcie prac nad kolejnym RPG osadzonym w świecie Star Wars.

Fabułę osadzilibyśmy pomiędzy III i IV epizodem, jest to naszym zdaniem najbardziej interesujący okres. Upadek Republiki, eksterminacja rycerzy Jedi, Obi-Wan odchodzący w cień po wcześniejszym upewnieniu się, że Luke da sobię radę. Wprawdzie wciąż istnieją Sithowie, lecz wszystkich korzystających z Mocy jest bardzo niewielu. To bardzo interesujące okoliczności dla gry, a Chris Avellone (projektant gier i twórca komiksów pracujący dla Obsidian Entertainment – dop. autor) wpadł na naprawdę niezły pomysł.

Wciąż mamy nadzieję, że projekt dojdzie do skutku, nawet wziąwszy pod uwagę obecną sytuację pomiędzy Disneyem i LucasArts. Wprawdzie okoliczności się zmieniły, ale nie zamierzamy się poddać. Szczerze mówiać, jest to jeden z trzech najlepszych pomysłów jakie kiedykolwiek mieliśmy. Pracowaliśmy nad nim niezwykle ciężko, a rezultatem było jakieś 8-10 kartek zawierających naprawdę dobrą fabułę i postacie. Sprzedaliśmy to LucasArts, a oni oddzwonili następnego dnia. Powiedzieli nam wtedy: „To świetny pomysł. Chcemy o tym bliżej z wami porozmawiać w najbliższym czasie.”

Sprawę skomplikowało nieco przejęcie Lucasfilm przez Disneya.

Nie prowadziliśmy jeszcze rozmów na ten temat z Disneyem. Chcemy dać sobie trochę czasu i poczekać aż opadnie dym. W dalszym ciągu jednak jest to jeden z moich głównych planów – wrócić i znów zobaczyć piłkę w grze.

Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii, pozostaje jednak pytanie jak poradziłaby sobie firma Obsidian Entertainment gdyby przyszło pracować im naraz nad dwoma tytułami – nowym RPG w świecie Star Wars oraz Project Eternity, o którego sukcesie w serwisie Kickstarter było swojego czasu bardzo głośno.