Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heavy Metal F.A.K.K. 2 (PC)

Heavy Metal F.A.K.K. 2 PC

Heavy Metal: F.A.K.K.2 jest grą akcji nawiązującą do legendarnego, animowanego filmu Heavy Metal. Wydarzenia ukazane są z perspektywy trzeciej osoby. Mechanika zabawy łączy eksplorację świata i rozwiązywanie zagadek w stylu Tomb Raidera z rozbudowanym systemem walki wręcz.

Akcji | TPP

PC Windows
Okładka Heavy Metal F.A.K.K. 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28lipca2000

11października2000

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oparta na technologii Quake 3 gra akcji. Fabuła wypełniona szczegółowymi i koszmarnie realistycznymi postaciami rozgrywa się we w pełni interaktywnym środowisku. Heavy Metal: F.A.K.K.2 jest grą akcji w perspektywie pierwszej osoby nawiązującą do legendarnego, animowanego filmu Heavy Metal. Akcja gry wykorzystuje scenerię i muzykę filmu, a rozpoczyna się w świecie Melting Pot w trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych na kinowych ekranach. Gracz wciela się w postać Julii walczącej w obronie swego świata Eden2 przed bandytami z Gith Industries. Gra łączy w sobie zasadę eksploracji świata i rozwiązywania zagadek w stylu Tomb Raidera z systemem walki charakterystycznym dla gier symulujących walkę wręcz.

 • Znakomita grafika tworzona w oparciu o engine Quake-a III.
 • Szeroki zakres ruchów głównej bohaterki, pozwalający na wspinaczki po ścianach, akrobatyczne skoki, walkę białą bronią, itp.
 • Akcja połączona z rozwiązywaniem zagadek.
 • Olbrzymie lokacje.
 • Możliwość używania dwóch broni na raz.
 • Szeroki wachlarz możliwych do użycia broni począwszy od mieczy, na miotaczach płomieni skończywszy.
 • Dołączony etap treningowy.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 373 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Wymagania wiekowe Heavy Metal F.A.K.K. 2

16+

Wymagania sprzętowe Heavy Metal F.A.K.K. 2

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium II 300MHz
 • 128MB RAM
 • akcelerator 3D
Heavy Metal F.A.K.K. 2 - Rytualne zabójstwo Lary C.
Heavy Metal F.A.K.K. 2 - Rytualne zabójstwo Lary C.

Recenzja 20 grudnia 2000, 20:47

Podczas gry w tle przygrywają ostre, hard rockowo-metalowe kawalki i doskonale budują one atmosferę. Po prostu chce się walczyć i iść dalej i dalej, żeby tylko skopać tyłek „wielkiemu bossowi” :). Wszelkie inne odgłosy są w porządku, nie są może wybitne, ale dobrze spełniają rolę. Można mieć zastrzeżenia jedynie do udźwiękowinia przerywników fabularnych kiedy dochodzi do konwersacji pomiędzy postaciami – muzyka nie cichnie i zwyczajnie zagłusza dialogi. Co jest dodatkowo niewygodne, że nie da się włączyć wyświetlania napisów. Niedopatrzenie. Inną niezamierzona wadą, ale jednak, dla graczy wadą jest to, że gra jest po prostu zbyt krótka. Sprawny gracz skończy ja “na luzie” w tydzień, nie mówiąc już o fanach TPP, którzy prawdopodobnie pochłoną ją w 2-3 dni. Rozgoryczenie tym faktem może zniwelować dodatek do gry, który umożliwia zabawę kilku graczy przez sieć. Niestety w czasie, kiedy powstawała ta recenzja, dodatek ten był poza zasięgiem autora. Szkoda :(, zabawa mogła być jeszcze lepsza, co nie zmienia faktu, że Heavy Metal FAKK2 jest grą świetną, grywalną i do pewnego stopnia nowatorską biorąc pod uwagę niektóre zastosowane w niej rozwiązania. Ostatnia sprawą na którą należy rzucić trochę światła są wymagania sprzętowe, a te są po prostu ogromne. Wystarczy wspomnieć, że gra wykorzystuje silnik Quake 3 Arena. Zdecydowanie minimalne wymagania podane przez producenta są CONAJMNIEJ za małe. Zauważyłem, że gra znacznie lepiej chodzi nawet na nieco słabszym kompie (procesor i karta graficzna) gdzy ten ma min. 128MB pamięci, niż na lepszym (gf256, szybszy procek) ale z 64 megabajtami. Poza tym użytkownicy kart 3dfx Voodoo3 będą mieli niejakie problemy z grafiką do czasu zainstalowania aktualnego patcha.