Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Half-Life 2: The Black Box (PC)

Half-Life 2: The Black Box PC

Half-Life 2: The Black Box miało być specjalnym zestawem, przygotowanym przez studio Valve Software wyłącznie z myślą PeCetach. Plany zakładały, że pakiet obejmie grę Half-Life 2: Episode Two, a także Portal i Team Fortress 2.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki

PC Windows
Okładka Half-Life 2: The Black Box (PC)

producent: Valve Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Half-Life 2: The Black Box to specjalny zestaw, przygotowany wyłącznie z myślą PeCetach. Pakiet pozwala użytkownikom tej platformy na zapoznanie się z jednym elektroniczno-rozrywkowymi produktem spod znaku Half-Life 2, a także dwoma grami dodatkowymi. Wszystkie uwzględnione pozycje należą rzecz jasna do gatunku FPS i działają w oparciu o słynny silnik Source, odpowiadający np. za efektowną trójwymiarową grafikę i realistyczną fizykę. Oto nazwy poszczególnych części składowych omawianego zestawu wraz z krótkimi charakterystykami:

  1. Half-Life 2: Episode Two – kolejne samodzielne rozszerzenie Half-Life 2, przygotowane przez ekipę Valve Software; w stosunku do poprzednich przygód Gordona i Alyx w oczy rzuca się przede wszystkim przeniesienie miejsca akcji w rejony pozamiejskie; oczywiście duetowi Freeman-Vance nadal depczą po piętach kosmici z Kombinatu.
  2. Portal – interesujące połączenie elementów zręcznościowych i logicznych, ukazane z perspektywy pierwszej osoby; dysponujemy miotaczem energii, umożliwiającym tworzenie w danych miejscach tytułowych portali, prowadzących do innych lokacji – wszystko po to, aby rozwiązywać przygotowane przez developerów zagadki.
  3. Team Fortress 2 – kontynuacja pamiętnej komputerowej strzelaniny multiplayerowej; gracze wcielają się w różne postaci (inżynier, żołnierz, lekarz, snajper, pirotechnik etc.) i toczą zespołowe boje, korzystając z unikalnych umiejętności wybranych przez siebie bohaterów; uwagę zwraca komiksowy charakter zabawy (widoczny przede wszystkim w grafice i akcentach humorystycznych).
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Gry podobne do Half-Life 2: The Black Box

Wymagania wiekowe Half-Life 2: The Black Box

16+

Escape From City 17: Part Two - kontynuacja fanowskiego filmu w realiach gry Half-Life 2

wiadomość25 sierpnia 2011

W Internecie pojawiła się druga część krótkometrażowego filmu od Purchase Brothers. Kontynuacja kilkuminutowego obrazu z 2009 roku ponownie przenosi nas na ulice City 17, gdzie członkowie ruchu oporu walczą z Kombinatem.

Singularity Collapse - kolejny film krótkometrażowy inspirowany światem Half-Life

wiadomość13 lipca 2011

Singularity Collapse to kolejny efekt pracy społeczności fanowskiej skupionej wokół marki Half-Life. Nakręcenie ośmiu minut materiału trwało około jednego roku, efekt jest jednak niesamowity.

Trailer fanowskiego filmu inspirowanego serią Half-Life
Trailer fanowskiego filmu inspirowanego serią Half-Life

wiadomość11 lipca 2010

Fani Gordona Freemana i serii Half-Life powinni uważnie przyjrzeć się najnowszemu fanowskiemu filmowi inspirowanemu znaną produkcją firmy Valve. Beyond Black Mesa to obraz stworzony przez garstkę osób, którzy wspólnymi siłami i przy skromnym budżecie byli w stanie stworzyć dzieło, które może robić wrażenie.

Valve zaprezentuje nowy silnik graficzny na E3?
Valve zaprezentuje nowy silnik graficzny na E3?

wiadomość9 czerwca 2010

Źródła serwisu VG247 donoszą, że na targach E3 Valve ujawni Source Engine 2. Według anonimowego informatora, na prezentacji zostanie pokazana gra Half-Life 3, korzystająca właśnie z nowego silnika firmy. Oczywiście powyższe informacje należy traktować z dużym dystansem – w końcu to kolejne już plotki odnośnie tego co producent szykuje na przyszły tydzień.

Czy Valve pokaże kontynuację Half-Life’a na E3?
Czy Valve pokaże kontynuację Half-Life’a na E3?

wiadomość6 czerwca 2010

Targi E3 zbliżają się wielkimi krokami, a firma Valve zapowiedziała niedawno, że zobaczymy na nich pewną niespodziankę (zamiast „anulowanego” pokazu gry Portal 2). W sieci od razu pojawiły się dość paranoiczne spekulacje, które nasiliły się po „odkryciu” tajemniczego obrazka. Czyżby wpływowy deweloper rzeczywiście szykował zapowiedź kontynuacji Half-Life’a?