Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 lipca 2010, 09:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Trailer fanowskiego filmu inspirowanego serią Half-Life

Fani Gordona Freemana i serii Half-Life powinni uważnie przyjrzeć się najnowszemu fanowskiemu filmowi inspirowanemu znaną produkcją firmy Valve. Beyond Black Mesa to obraz stworzony przez garstkę osób, którzy wspólnymi siłami i przy skromnym budżecie byli w stanie stworzyć dzieło, które może robić wrażenie.

Fani Gordona Freemana i serii Half-Life powinni uważnie przyjrzeć się najnowszemu fanowskiemu filmowi inspirowanemu znaną produkcją firmy Valve. Beyond Black Mesa to obraz stworzony przez garstkę osób, którzy wspólnymi siłami i przy skromnym budżecie byli w stanie stworzyć dzieło robiące wrażenie

Twórcy utrzymują, że produkcja trwa już ponad dwa lata i pochłonęła 1200 dolarów. Są to śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę dzisiejsze pełnoprawne propozycje kinowe pochłaniające po kilkadziesiąt milionów. Pokazuje to jednak tylko, że przy relatywnie niskich środkach też można stworzyć coś, co bez przeszkód da się oglądać. W dodatku trzeba zaznaczyć, że cały „budżet” to tak naprawdę ciężko zarobione pieniądze przez ludzi odpowiedzialnych za ten twór, którzy w ciągu dnia chodzą do normalnej pracy.

Trailer fanowskiego filmu inspirowanego serią Half-Life - ilustracja #1

Film został stworzony przez zaledwie siedem osób, a jego bohaterem jest Adrian Shephard – członek ruchu oporu walczącego z żołnierzami Combine. Rebelianci muszą ostrzec innych ludzi przed inwazją wrogich sił i powstrzymać przeciwników przed ich planem eksterminacji naszej rasy z powierzchni Ziemi. Akcja dzieje się w post-apokaliptycznym świecie, w którym tylko nieliczni zdołali przetrwać. Więcej informacji i zdjęcia zza kulis znajdziecie na oficjalnej stronie tytułu.

Póki co można obejrzeć tylko trailer Beyond Black Mesa, ale liczymy na to, że niedługo przyjdzie nam sprawdzić pełen obraz. Dla fanów serii Half-Life jest to nie lada gratka i zapewne wielu z nich chciałoby zobaczyć całość. Jako przedsmak zapraszamy do skorzystania z linka znajdującego się na dole tej wiadomości, gdzie znajdziecie wspomniany już zwiastun.

Warto dodać, że to nie pierwszy projekt tej ekipy – wcześniej ci sami ludzie zasłynęli filmem Concrete Hustle, który zebrał do tej pory ponad 1.6 miliona odsłon w serwisie YouTube. Możemy tutaj zobaczyć walkę na miecze świetlne bez wątpienia inspirowaną cyklem Gwiezdnych wojen. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego dzieła, warto nadrobić zaległości klikając w drugi z poniższych odnośników.