Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2012, 19:27

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Darksiders II zadebiutuje pod koniec czerwca

Firma THQ ogłosiła, że gra akcji Darksiders II ukaże się na europejskim rynku pod koniec czerwca. Osoby składające zamówienia przedpremierowe otrzymają bonusy do odblokowania w produkcji studia Vigil Games.

Firma THQ ujawniła dokładną datę premiery gry Darksiders II. Produkcja studia Vigil Games zadebiutuje na rynku pod koniec czerwca.

Do wydania Darksiders II w Europie dojdzie 29 czerwca. Nie potwierdzono jeszcze konkretnego terminu dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ale zapewne otrzymają oni grę trzy dni wcześniej. Wszystko wskazuje na to, że twórcom uda się dotrzymać obietnicy złożonej dwa miesiące temu, jakoby produkcja miała trafić na rynek latem bieżącego roku.

Darksiders II zadebiutuje pod koniec czerwca - ilustracja #1

Firma THQ zapowiedziała także, że osoby zamawiające przedpremierowo Darksiders II zostaną uraczone bonusami do odblokowania w grze. Na razie nie ujawniono szczegółów na ten temat, ale takowe z pewnością zostaną niedługo podane. Miejmy nadzieję, że podobną ofertę przygotują także polskie sklepy.

Fabuła serii Darksiders jest wariacją na temat Apokalipsy św. Jana, a historię przeżywamy z perspektywy jednego z zapowiadanych przez ewangelistę Czterech Jeźdźców. W pierwszej odsłonie obejmowaliśmy kontrolę nad Wojną, a w kontynuacji zagramy jako Śmierć. W grze nie zabraknie bezpośrednich nawiązań do pierwowzoru.

Darksiders II w ujawnionym dzisiaj terminie ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W planach jest także edycja na Wii U – konsola zadebiutuje na rynku pod koniec bieżącego roku. Losy tej wersji wciąż nie są jednak do końca pewne i musimy czekać na ostateczne postanowienia w tej sprawie.