Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2011, 13:54

autor: Kamil "Wiz" Jędrasiak

THQ ujawnia informacje na temat premiery Darksiders II

Firma THQ, wydawca gry Darksiders II, poinformowała że premiera gry odbędzie się latem 2012 roku. Ponadto, ujawniono plany związane z wydaniem tytułu na platformę Wii U. W sieci pojawił się także nowy zwiastun.

Firma THQ ujawniła nieco informacji na temat przygotowywanego przez studio Vigil Games sequela gry Darksiders. Najważniejszą z nich jest przewidywana data premiery. Niestety, wydawca nie podał dokładnego dnia, jednak wiadomo, że produkcja trafi na rynek latem przyszłego roku.

THQ ujawnia informacje na temat premiery Darksiders II - ilustracja #1

Kolejna z ujawnionych informacji dotyczy platform docelowych, na które tytuł ma zostać wydany. Do tej pory wiadomo było, że gra trafi na komputery PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Zestaw ten być może poszerzy się o konsolę Wii U. Zależy to jednak od tego, kiedy nowa platforma trafi do sprzedaży. Koncern Nintendo zapewnia, że ich produkt pojawi się na rynku pomiędzy kwietniem a grudniem 2012 roku. Rozbieżność jest więc dość znacząca.

Dla zaostrzenia apetytów fanów Darksiders THQ przygotowało teaser gry. Jego publiczny pokaz odbył się podczas ceremonii wręczenia nagród Video Game Awards. Osoby, które jeszcze nie miały okazji się z nim zapoznać, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Darksiders II to kontynuacja gry akcji z elementami RPG wydanej w 2010 roku. Tym razem gracz wcieli się w Śmierć – jednego z czterech biblijnych jeźdźców apokalipsy. Jego zadaniem będzie powstrzymanie zagłady, którą rozpoczął Wojna – bohater pierwszej części gry.