Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2009, 19:17

Big Huge Games ujawnia anulowane projekty

Poznaliśmy projekty, które powstawały w poważnie zagrożonym zamknięciem studiu Big Huge Games. Firma pracowała nad dwiema produkcjami jednocześnie: God: The Game (Wii) oraz Ascendant (PC, X360, PS3). Pierwszy z wymienionych tytułów wygląda jak połączenie takich gier jak: Zelda, The Settlers oraz Animal Crossing. Ascendant to natomiast obiecująca produkcja RPG, nawiązująca mocno do Fable.

Poznaliśmy projekty, które powstawały w poważnie zagrożonym zamknięciem studiu Big Huge Games. Firma pracowała nad dwiema produkcjami jednocześnie: God: The Game (Wii) oraz Ascendant (PC, X360, PS3). Pierwszy z wymienionych tytułów wygląda jak połączenie takich gier, jak: Zelda, The Settlers oraz Animal Crossing. Ascendant to natomiast obiecująca produkcja RPG, nawiązująca mocno do Fable.

Obie gry zostały anulowane wobec kłopotów dewelopera. Mówiliśmy o nich już wcześniej. Wydawca THQ dał firmie kilkadziesiąt dni na znalezienie nowego właściciela w związku z własnymi problemami finansowymi. Powyższe tytuły czeka raczej marny los niezależnie od tego, czy Big Huge Games znajdzie nowego partnera. Pozostało nam po nich kilkanaście zdjęć, grafik koncepcyjnych i wczesny zwiastun.

Według serwisu Kotaku, Big Huge Games cieszy się zainteresowaniem kilku firm, które mogłyby wykupić je od THQ. Takie posunięcie uratowałoby ekipę od konieczności szukania nowej posady. Podobno jednym z przedsiębiorstw rozważających zakup jest 38 Studios, założone przez byłego baseballistę Curta Schillinga. Przedstawiciele studia nie potwierdzili tej informacji, mówiąc, że plotek nie będą komentować.

Big Huge Games ujawnia anulowane projekty - ilustracja #1

God: The Game, czyli mały potworek anulowany przez Big Huge Games.

Los zespołu odpowiedzialnego za bardzo udaną strategię Rise of Nations jest więc jeszcze nieznany. Nad czym pracowali twórcy? Szczególnie ciekawie wygląda wspomniany Ascendant. Wydaje się, że projekt był w bardziej zaawansowanym stadium niż God: The Game, gdyż w sieci pojawił się nawet wczesny zwiastun. W dużym skrócie gra wygląda mniej więcej jak Fable, z którego czerpie inspiracje stylistyczne.

Ascendant wydaje się tym bardziej interesujący, że pieczę nad nim sprawował Ken Rolston, znany między innymi z prac nad Oblivionem. Drugi z anulowanych tytułów wygląda już jak dość typowa produkcja na Wii przeznaczona także dla mniej zaawansowanych użytkowników. Więcej zdjęć dostępnych jest w sieci. O tym, czy Big Huge Games uratuje skórę, dowiemy się pewnie już niedługo.

Big Huge Games ujawnia anulowane projekty - ilustracja #2

Ascendant niestety również nie ujrzy światła dziennego.