Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2009, 09:29

autor: Maciej Śliwiński

Battle Report 2 ze Starcrafta 2 gotowy?

Świąteczny weekend okazał się interesujący dla wszystkich oczekujących na Starcrafta 2. Wydawało się, że w sobotę Blizzard przygotowuje się do udostępnienia Battle Report 2 – filmu prezentującego obszernie rozgrywkę w trybie multiplayer.

Świąteczny weekend okazał się interesujący dla wszystkich oczekujących na Starcrafta 2. Wydawało się, że w sobotę Blizzard przygotowuje się do udostępnienia Battle Report 2 – filmu prezentującego obszernie rozgrywkę w trybie multiplayer.

Niestety przygotowano tylko stronę z odpowiednimi grafikami oraz umieszczono transkrypcję komentarza. Zabrakło tylko wideo, ale z udostępnionych na stronie danych mogliśmy się dowiedzieć, że Battle Report 2 będzie trwał 22 minuty i waży prawie 1,3 GB. Ciężko powiedzieć, czy była to pomyłka pracowników Blizzarda, czy kolejna próba wzniecenia dyskusji i jeszcze większego zainteresowania fanów. Faktem jest, że Blizzard szybko przekierował wszelkie linki na pierwszą cześć Battle Report, udostępnioną jakiś czas temu. Mimo to, redakcji OSXReality udało się skopiować transkrypcję wydarzeń z tego pojedynku. Dowiadujemy się z niej kilku ciekawych rzeczy.

Battle Report 2 ze Starcrafta 2 gotowy? - ilustracja #1

Według zachodnich serwisów Battle Report 2 prezentować ma kolejną ciekawą mapę do gry wieloosobowej - Blistering Sands. Jest to pustynna plansza, dedykowana rozgrywce dwóch graczy. Obok każdej głównej bazy znajdują się dodatkowo dwa złoża surowców, z czego jedno z żółtymi kryształami, dającymi zdecydowanie więcej środków niż niebieskie. Do bazy przeciwnika można dostać się jedną rampą, co skutecznie utrudnia ataki. Łatwo za to kontrolować mapę – na jej środku zostały umieszczone dwie kolumny, na których możemy ustawić jednostkę, która będzie miała w zasięgu wzroku większość terenu.

Transkrypcja Battle Report 2 ujawniona przez OSXReality opisuje również kilka ciekawych taktyk i praktycznego wykorzystania nowych umiejętności jednostek. Zmutowane w Banelingi Zerglingi są śmiertelną bronią dla piechoty. Banelingi mają mały zasięg rażenia, jednak zadają sporą ilość obrażeń w samobójczych atakach. Inną nowością u Zergów jest umiejętność jednostki Zerg Queen, która na określony czas może zwiększyć efektywność pracy Hatchery i produkcję larw.

W przypadku Terran, Battle Report 2 ma prezentować możliwości jednostek latających. Szczególne spustoszenie w szeregach Zergów robią Nighthawki, jednostki będące silnie uzbrojonymi detektorami. Zostały one wyposażone w pociski, które namierzają wroga i podążają za nim, zadając przy okazji obszarowe obrażenia. Inna nowością według transkrypcji jest ulepszenie Command Center do Orbital Center, dzięki czemu zamiast SCV możemy produkować Mule, jednostki zbierające surowce o wiele szybciej.

Pełny zapis transkrypcji z rzekomego Battle Report 2 znajdziecie pod tym adresem. Przypomnijmy, że pierwsza cześć tego projektu pokazała się jakiś czas temu i prezentowała rozgrywkę między Protossami a Terranami. Battle Report 1 przedstawiał wersję alfa gry, można się więc spodziewać, że BR2 będzie pokaże bardziej zaawansowaną wersję Starcrafta 2.