Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2009, 09:29

autor: Maciej Śliwiński

Battle Report 2 ze Starcrafta 2 gotowy?

Świąteczny weekend okazał się interesujący dla wszystkich oczekujących na Starcrafta 2. Wydawało się, że w sobotę Blizzard przygotowuje się do udostępnienia Battle Report 2 – filmu prezentującego obszernie rozgrywkę w trybie multiplayer.

Świąteczny weekend okazał się interesujący dla wszystkich oczekujących na Starcrafta 2. Wydawało się, że w sobotę Blizzard przygotowuje się do udostępnienia Battle Report 2 – filmu prezentującego obszernie rozgrywkę w trybie multiplayer.

Niestety przygotowano tylko stronę z odpowiednimi grafikami oraz umieszczono transkrypcję komentarza. Zabrakło tylko wideo, ale z udostępnionych na stronie danych mogliśmy się dowiedzieć, że Battle Report 2 będzie trwał 22 minuty i waży prawie 1,3 GB. Ciężko powiedzieć, czy była to pomyłka pracowników Blizzarda, czy kolejna próba wzniecenia dyskusji i jeszcze większego zainteresowania fanów. Faktem jest, że Blizzard szybko przekierował wszelkie linki na pierwszą cześć Battle Report, udostępnioną jakiś czas temu. Mimo to, redakcji OSXReality udało się skopiować transkrypcję wydarzeń z tego pojedynku. Dowiadujemy się z niej kilku ciekawych rzeczy.

Battle Report 2 ze Starcrafta 2 gotowy? - ilustracja #1

Według zachodnich serwisów Battle Report 2 prezentować ma kolejną ciekawą mapę do gry wieloosobowej - Blistering Sands. Jest to pustynna plansza, dedykowana rozgrywce dwóch graczy. Obok każdej głównej bazy znajdują się dodatkowo dwa złoża surowców, z czego jedno z żółtymi kryształami, dającymi zdecydowanie więcej środków niż niebieskie. Do bazy przeciwnika można dostać się jedną rampą, co skutecznie utrudnia ataki. Łatwo za to kontrolować mapę – na jej środku zostały umieszczone dwie kolumny, na których możemy ustawić jednostkę, która będzie miała w zasięgu wzroku większość terenu.

Transkrypcja Battle Report 2 ujawniona przez OSXReality opisuje również kilka ciekawych taktyk i praktycznego wykorzystania nowych umiejętności jednostek. Zmutowane w Banelingi Zerglingi są śmiertelną bronią dla piechoty. Banelingi mają mały zasięg rażenia, jednak zadają sporą ilość obrażeń w samobójczych atakach. Inną nowością u Zergów jest umiejętność jednostki Zerg Queen, która na określony czas może zwiększyć efektywność pracy Hatchery i produkcję larw.

W przypadku Terran, Battle Report 2 ma prezentować możliwości jednostek latających. Szczególne spustoszenie w szeregach Zergów robią Nighthawki, jednostki będące silnie uzbrojonymi detektorami. Zostały one wyposażone w pociski, które namierzają wroga i podążają za nim, zadając przy okazji obszarowe obrażenia. Inna nowością według transkrypcji jest ulepszenie Command Center do Orbital Center, dzięki czemu zamiast SCV możemy produkować Mule, jednostki zbierające surowce o wiele szybciej.

Pełny zapis transkrypcji z rzekomego Battle Report 2 znajdziecie pod tym adresem. Przypomnijmy, że pierwsza cześć tego projektu pokazała się jakiś czas temu i prezentowała rozgrywkę między Protossami a Terranami. Battle Report 1 przedstawiał wersję alfa gry, można się więc spodziewać, że BR2 będzie pokaże bardziej zaawansowaną wersję Starcrafta 2.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.