Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2009, 11:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowe Mirror’s Edge z edytorem map, najdłuższe LAN Party w historii, o sprzedaży Lost and Damned i DSi, łatka do Dawn of War II i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowe Mirror’s Edge z edytorem map, najdłuższe LAN Party w historii, o sprzedaży Lost and Damned i DSi, łatka do Dawn of War II i inne. Zapraszamy do lektury.

Mirror’s Edge

Miłośnicy pecetowego Mirror’s Edge opracowali sposób na uruchomienie edytora, dzięki któremu możliwe jest opracowanie fanowskich map. Opis poszczególnych kroków znajdziecie w tym miejscu.

Warhammer 40,000: Dawn of War II

W sieci (m.in. za pośrednictwem Steama) opublikowany został najnowszy patch do strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War II. Pełną listę zmian, które wprowadza, znajdziecie na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry.

Najdłuższa LAN Party w historii

Trzystu Malezyjczyków ustanowiło w trakcie imprezy „CyberFusion 2009” rekord świata w kategorii najdłuższej LAN Party w historii. Przez czterdzieści godzin grali oni w gry z serii Quake’a oraz Unreal Tournament, Team Fortress 2, a także World of Warcraft. Opis wydarzenia znajdziecie w tym miejscu.

id Software

Przedstawiciele firmy id Software poinformowali, że w trakcie czerwcowych targów E3 ujawnionych zostanie kilka istotnych informacji związanych z kolejnymi posunięciami popularnego producenta. Możemy oczekiwać, że będą się one wiązać m.in. z czwartą odsłoną cyklu Doom.

Droplitz

Gra logiczna Droplitz jest produkcją, za pośrednictwem której popularny wydawca, firma Atlus, planuje wejść na rynek cyfrowej dystrybucji. Pozycja zostanie wydana późną wiosną w wersjach na PC, PlayStation 3 (PS Store), Xboksa 360 (XBLA) i iPhone’a (iTunes App Store). Szczegóły na jej temat, a także zestaw materiałów, w tym zrzutów ekranowych, znajdziecie na łamach jej oficjalnego serwisu.

GTA IV: Lost and Damned

Variety donosi, powołując się na dobrze poinformowane źródło, że Lost and Damned – pierwsze rozszerzenie do GTA IV wydane wyłącznie w wersji na Xboksa 360 w lutym bieżącego roku – sprzedało się już w nakładzie jednego miliona egzemplarzy.

DSi

Nintendo sprzedało w ciągu dwóch pierwszych dni obecności DSi na rynkach amerykańskim i europejskim nie 300 tysięcy egzemplarzy, jak informowaliśmy wcześniej, lecz 600 tysięcy, poinformował Satoru Iwata. Jest to oczywiście wynik na miarę najlepiej sprzedającej się przenośnej platformy Nintendo w historii.

PC Gaming Alliance

Grono firm wspierających inicjatywę PC Gaming Alliance opuścił koncern Activision Blizzard. W jego miejsce wskoczyła z kolei firma Sony DADC, która odpowiada za rozwój systemu SecuROM.

Final Fantasy VII

Compilation of Final Fantasy VII, projekt mający na celu rozwijanie świata FFVII za pomocą różnych mediów, można uznać za oficjalnie zamknięty. Poinformował o tym fakcie Shinji Hashimoto, producent filmu Final Fantasy VII: Advent Children, który już pojutrze zostanie wydany w Japonii na płycie Blu-ray. Przy okazji przypominamy o wydaniu FFVII w ramach japońskiego PlayStation Store. W produkcję mogą zagrać zarówno posiadacze PS3, jak i PSP.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy:

Braid

Major League Baseball 2K9

Battlestations: Pacific

Demigod

Bayonetta

Przegląd tygodnia - najlepsze gry kwietnia video magazyn

Gramy #100 - Pong Gramy!

gry