Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2009, 12:01

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (6-12 kwietnia)

W świąteczny weekend w szwedzkim Goteborgu odbył się jeden z największych europejskich LANów – Dreamhack. Podczas imprezy rozegrano eliminacje do turnieju KODE5, w których wzięły udział dwie polskie drużyny.

W świąteczny weekend w szwedzkim Goteborgu odbył się jeden z największych europejskich LANów – Dreamhack. Podczas imprezy rozegrano eliminacje do turnieju KODE5, w których wzięły udział dwie polskie drużyny.

Frag Executors oraz Betsson Voodoo Gaming zaprezentowały się w Skandynawii z bardzo dobrej strony. Obie wyróżniające się w Polsce drużyny dotarły do zasadniczej fazy grupowej, gdzie zmierzyły się z czołowymi zespołami świata. Wcześniej, w fazie eliminacyjnej oba polskie zespoły okazały się bezkonkurencyjne, zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce, uprawniające do gry w fazie zasadniczej turnieju. Co ciekawe, w Szwecji doszło do polskiego pojedynku. W decydującym o ostatecznej kolejności fazy wstępnej spotkaniu lepsze okazało się BVG, wygrywając spotkanie 2-1. Ostatecznie cały turniej i przepustkę do wielkiego finału KODE5 wygrało SK Gaming w finale, pokonując drużynę Lemondogs.

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (6-12 kwietnia) - ilustracja #1

Kapitanowie reprezentacji naszego kraju w Counter Strike 1.6 oraz FIFĘ 09 powołali kadry na rozgrywki Mistrzostw Europy – European Nations Championship 2009. W obu zespołach nie ma raczej niespodzianek i tworzą je zawodnicy wyróżniający się dobrymi występami w ostatnim czasie. Podporą drużyny FIFA, która będzie bronić wywalczonego przed rokiem złotego medalu tej imprezy, dalej są zawodnicy D-Link PGS (Tomasz Karczewski, Patryk Fortuna, Jakub Olczak, Piotr Zajkowski i Cezary Gontarek). Poza nimi skład uzupełniają gracze BenQ DELTAeSPORTS.COM – Jakub Wójcik, Łukasz Kamiński i Bartosz Jastrzębski. Reprezentacja Counter Strike 1.6 składa się z graczy byłego Meet Your Makers oraz dwójki zawodników Frag Executors.

Poważne problemy zdaje się przeżywać jedna z najlepszych esportowych drużyn ostatnich lat – SK Gaming. W jednym z ostatnich podsumowań tygodnia informowaliśmy Was, że zespół prawdopodobnie straci sponsorów, a w ubiegłym tygodniu światło dzienne ujrzała kolejna niepokojąca informacja. Były gracz Warcrafta 3, który reprezentował SK Gaming przez 2 lata, zdobywając między innymi złoty medal ESWC 2007, SoJu, ujawnił, że niemiecki zespół zalega mu z pensją za ostatnie 7 miesięcy kontraktu. Początkowo zarząd drużyny odmówił komentarza w tej sprawie, jednak pod presją fanów, Alexander Muller powiedział, że SK czeka na zaległe środki od sponsorów, aby uregulować zobowiązania wobec graczy.

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (6-12 kwietnia) - ilustracja #2

W ostatnich dniach ubiegłego tygodnia komitet organizacyjny World Cyber Games 2009, największego obecnie turnieju dla graczy, ujawnił pełen zestaw gier, w jakie toczyć się będzie rywalizacja w tym roku. Na liście nie ma wielkich zaskoczeń, poza jednym. Obecnego od zawsze na WCG Need for Speeda zastąpiła TrackMania Forever. Jest to głównie spowodowane tym, że tegoroczna edycja NFS jest, najprościej mówiąc, słaba i nie cieszy się wielkim zainteresowaniem graczy. Pozostałe gry obecne na tegorocznym WCG to: Counter Strike (PC), Warcraft TFT (PC) Starcraft Broodwar (PC), Carom 3D (PC), Red Stone (PC), FIFA 09 (PC), Virtua Fighter (Xbox 360), Guitar Hero (Xbox 360) oraz dwie gry na telefony komórkowe: Asphalt 4 i Wise Star 2. Wielkie finały WCG 2009 odbędą się w dniach 11-15 listopada w chińskim Chengdu.