Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2009, 12:15

autor: Jiker

Bayonetta uderzy jesienią bieżącego roku

Przedstawiciele koncernu SEGA, wydawcy gry Bayonetta, ujawnili przybliżoną, światową datę premiery gry akcji Bayonetta. Najnowsze dzieło Hideki Kamiya, autora pierwszego Devil May Cry, trafi do sklepów na całym świecie w tym samym czasie.

Za rzadko którą z gier stoi tak doświadczona ekipa, jak za Bayonettą. Produkcją zarządza Hideki Kamiya, pomysłodawca serii Devil May Cry, swoje trzy grosze dokłada Shinji Mikami, twórca marek Resident Evil oraz Dino Crisis, a całość wspierają autorzy Viewtiful Joe, God Hand, a także Okami. To nie może się nie udać – twierdzą fani i automatycznie zbywają oskarżanie gry o nadmierną kiczowatość. To właśnie głównie oni ucieszą się z ujawnienia przybliżonej daty premiery Bayonetty.

Bayonetta uderzy jesienią bieżącego roku - ilustracja #1

Przedstawiciele firmy SEGA, wydawcy dzieła PlatinumGames, poinformowali na konferencji w Tokio, że Bayonetta trafi do sklepów jesienią bieżącego roku. I to we wszystkich regionach jednocześnie. Nie dojdzie zatem do sytuacji, w której premiera japońska wyprzedza amerykańską i, co gorsza, europejską o kilka i więcej miesięcy. Informacja ta dotyczy oczywiście obu planowanych wersji (Xbox 360, PlayStation 3).

W Bayonetta wcielimy się w tytułową wiedźmę, z którą udamy się do fikcyjnego, europejskiego miasta Vigrid. Jego wąskie uliczki, piękne place i renesansowe budowle posłużą za tło starć ze złem wirtualnego świata, z upadłymi aniołami i demonicznymi obrońcami na czele. Główna misja Bayonetty polegać będzie na odnalezieniu tropów, mogących doprowadzić ją do odkrycia prawdy o sobie. Pomoże jej w tym niesamowity arsenał w postaci czterech pistoletów (dwa z nich pełnią funkcję szpilek bohaterki!), włosów bohaterki, katany, technik walki w zwarciu, a także różnych rodzajów broni pozostawianej przez martwych przeciwników.

Bayonetta uderzy jesienią bieżącego roku - ilustracja #2

Rozgrywka nawiązywać będzie do takich produkcji, jak wspomniane Devil May Cry, czy też God of War, uzupełniając jednak całość o wiele, mogłoby się wydawać absurdalnych motywów i elementów. Prym wśród nich wieść będą różnego rodzaju ataki specjalne, spośród których warto wymienić choćby olbrzymiego smoka czy potężny cios kilkumetrową szpilką. Nie zabraknie również potężnych bossów, którzy nierzadko nie będą mieścić się na ekranie naszych telewizorów.

Więcej informacji uzyskacie, odwiedzając oficjalną stronę internetową produkcji. Waszej uwadze polecamy również zapowiedź zamieszczoną na łamach naszego serwisu. Znajdziecie w niej wszystkie istotne informacje na temat dzieła PlatinumGames, w tym dokładny opis elementów przedstawionych w niniejszej wiadomości. Grze zarzuca się nadmierną kiczowatość oraz nijakość głównej bohaterki, lecz zachodni dziennikarze wiedzą swoje – to będzie jedna z najgorętszych premiery tego roku. Szanse na to, że Hideki Kamiya podoła zadaniu i stworzy dzieło na miarę pierwszego Devil May Cry są spore. Będziemy trzymać rękę na pulsie.