Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2017, 08:38

Bayonetta - sprzedano ponad 170 tysięcy egzemplarzy wydania PC

John Clark z firmy Sega poinformował o wynikach sprzedaży pecetowego wydania gry Bayonetta. Dzieło studia PlatinumGames zdążyło się rozejść na PC w ponad 170 tysiącach egzemplarzy.

Na początku kwietnia gracze doczekali się pecetowego wydania Bayonetty – jednego z bardziej znanych dzieł studia PlatinumGames, wydanego w 2009 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Port okazał się nadzwyczaj udany: nie dość, że twórcy znacznie poprawili oprawę wizualną, to jeszcze udało im się utrzymać wymagania sprzętowe na poziomie pozwalającym na zabawę nawet na słabszych konfiguracjach. W połączeniu z wciąż świetną rozgrywką przełożyło się to na wysokie oceny, a także niezłą sprzedaż, o czym świadczyło uwzględnienie Bayonettypierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych tytułów na Steamie w pierwszym tygodniu po premierze. Dziś John Clark z firmy Sega potwierdził w wywiadzie z serwisem PC Invasion, że pecetowa edycja gry rozeszła się w ponad 170 tysięcy egzemplarzy (173 tysiącach według szacunków na stronie SteamSpy). Wynik ten bardzo ucieszył wydawcę i dobrze wróży kolejnej pecetowej premierze studia PlatinumGames – debiutującemu jutro Vanquish. Niestety, raczej nie ma co liczyć, że pomoże to w wydaniu na Steamie drugiej odsłony Bayonetty – ta bowiem ukazała się nakładem firmy Nintendo i pozostaje dostępna wyłącznie na konsoli Nintendo Wii U.

Ośmioletnie spóźnienie na PC nie przeszkodziło tytułowej wiedźmie w podbiciu Steama. - Bayonetta - sprzedano ponad 170 tysięcy egzemplarzy wydania PC - wiadomość - 2017-05-26
Ośmioletnie spóźnienie na PC nie przeszkodziło tytułowej wiedźmie w podbiciu Steama.