Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2019, 17:28

autor: Adrian Werner

Powstają remastery Vanquish i Bayonetta - klasyki twórców NieR [aktualizacja]

Dzięki sklepowi Microsoft Store dowiedzieliśmy się, że studio PlatinumGames ma w planach remastery gier Vanquish oraz Bayonetta. Nowe wersje mają zaoferować rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę.

Aktualizacja #2 (9.12)

Firma SEGA oficjalnie zapowiedziała odświeżone wersje gier Bayonetta i Vanquish. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, będzie można je kupić w ramach pakietu Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle na PlayStation 4 i Xboksa One, który trafi do sprzedaży 18 lutego 2020 roku (w formie pudełkowej i cyfrowej). Potężniejsze wersje wymienionych konsol (PS4 Pro i XOne X) zaoferują rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę płynności animacji. A oto zwiastun remasterów:

Aktualizacja #1 (5.12)

Okazuje się, że Vanquish nie jest jedynym klasycznym tytułem studia PlatinumGames, który doczeka się remastera. W planach jest również odświeżona wersja gry Bayonetta. Ta produkcja także zaoferuje rozdzielczość 4K oraz 60 klatek na sekundę i najpewniej też trafi zarówno na Xboksa One, jak i na PlayStation 4.

Obie produkcje mają ukazać się tego samego dnia, czyli 18 lutego 2020 r. Będzie je można kupić oddzielnie lub w zestawie nazwanym Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle.

Powstają remastery Vanquish i Bayonetta - klasyki twórców NieR [aktualizacja] - ilustracja #1
Jeśli wierzyć przeciekowi, remaster gry Vanquish ukaże się 18 lutego 2020 r.

Oryginalna wiadomość (5.12)

VANQUISH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: PlatinumGames
  2. Wydawca: SEGA
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS3, X360, PC
  5. Data premiery na PS4/X360: 16 października 2010 r.
  6. Data premiery na PC: 25 maja 2017 r.

Strony sklepów są częstym źródłem przecieków odnośnie niezapowiedzianych jeszcze projektów. Najnowszym tego przykładem stał się serwis Microsoft Store, gdzie pojawił się profil zremasterowanej wersji gry Vanquish, czyli strzelanki studia PlatinumGames, która w tym roku obchodziła dziewiąte urodziny.

Produkcja ma zaoferować rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę. Sklep z oczywistych względów wspomina jedynie o wersji na Xboksa One, ale odświeżone wydanie Vanquish prawie na pewno trafi również na PlayStation 4. Premiera ma nastąpić 18 lutego przyszłego roku.

Przypomnijmy, że Vanquish zadebiutowało w październiku 2010 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. W momencie premiery gra spotkała się z ciepłym przyjęciem mediów, uzyskując średnią ocen na poziomie 84% według serwisu Metacritic. Produkcja nie stała się wielkim przebojem kasowym, ale poradziła sobie dobrze na rynku - do marca 2011 roku sprzedano 830 tys. egzemplarzy.

W maju 2017 r. ukazała się konwersja na PC, która również okazała się godną uwagi produkcją, zbierając pochwały za poprawioną grafikę i sterowanie. Będąca wydawcą tytułu firma SEGA nigdy nie podała oficjalnych wyników sprzedaży tego wydania, ale według szacunków płatnej wersji serwisu SteamSpy Vanquish na platformie studia Valve posiada 329 tys. osób.

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku pojawiły się plotki odnośnie możliwej kontynuacji gry. Jeśli takowa jest w planach, to przypomnienie graczom pierwszego Vanquish za pomocą remastera miałoby sens.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej